Trwa ładowanie...
d4napwu

Proporcja instytucji krajowych i zagranicznych zainteresowanych Tauronem wynosi 2:1

22.06. Warszawa (PAP) - Proporcja inwestorów instytucjonalnych z Polski i z zagranicy, którzy zgłosili zainteresowanie kupnem akcji Tauronu, wynosi dwa do jednego - poinformował...
Share
d4napwu

22.06. Warszawa (PAP) - Proporcja inwestorów instytucjonalnych z Polski i z zagranicy, którzy zgłosili zainteresowanie kupnem akcji Tauronu, wynosi dwa do jednego - poinformował minister skarbu państwa Aleksander Grad.

"Cieszy mnie, że inwestorzy krajowi i zagraniczni instytucjonalni licznie znaleźli się w księdze popytu" - powiedział Grad podczas wtorkowej konferencji prasowej.

"Proporcja między polskimi i zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi jest dwa do jednego. Zapisy w księdze popytu złożyli inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, z Europy kontynentalnej i Europy Środowo-Wschodniej. To pokazuje, że Warszawa powoli krok po kroku wyrasta na regionalne centrum finansowe" - dodał.

Cena sprzedaży akcji Tauronu została ustalona na 0,57 zł, co oznacza, że do Skarbu Państwa wpłynie 4,2 mld zł.

"Cena jest dobra, optymalna dla Skarbu Państwa i dobra dla inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych" - powiedział Grad. (PAP)

pr/ jtt/

d4napwu

Podziel się opinią

Share
d4napwu
d4napwu