Trwa ładowanie...
d1cqdwz

Prywatyzacja Polic i Puław bez rozstrzygnięcia - wiceminister skarbu

14.01. Warszawa (PAP) - Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że resort skarbu zdecydował się zamknąć postępowanie dotyczące sprzedaży akcji Zakładów Azotowych w...

d1cqdwz
d1cqdwz

14.01. Warszawa (PAP) - Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że resort skarbu zdecydował się zamknąć postępowanie dotyczące sprzedaży akcji Zakładów Azotowych w Puławach oraz Zakładów Chemicznych w Policach bez rozstrzygnięcia.

"Taka decyzja jest rekomendowana przez naszego doradcę prywatyzacyjnego. Po analizie ofert wiążących i ich uzupełnieniu doszliśmy do wniosku, że ten proces, biorąc pod uwagę obecne uwarunkowania ekonomiczne oraz wewnętrzne w tych spółkach, należy zakończyć" - podkreślił wiceminister skarbu.

W połowie grudnia ubiegłego roku MSP wezwało inwestorów zainteresowanych kupnem akcji Puław i Polic do uzupełnienia ofert do 11 stycznia 2011 r. Pod koniec listopada minął termin składania ofert wiążących na akcje obu chemicznych firm. MSP nie poinformowało jednak, ile ofert wpłynęło.

Wcześniej do resortu trafiły cztery oferty wstępne na zakup akcji ZA Puławy oraz dwie w sprawie kupna akcji ZCh Police. Wiadomo, że w przypadku pierwszej spółki ofertę złożyła spółka pracownicza "Chemia - Puławy", a ofertę kupna ZCH Police - ZA Puławy. (PAP)

dol/ drag/ ura/ pr/

d1cqdwz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cqdwz