Trwa ładowanie...

Przed świętami najwięcej zarobisz jako Mikołaj!

Wcielanie się w rolę Świętego Mikołaja lub Anioła w sklepach i centrach handlowych oraz sprzedawca choinek należą do świątecznych zawodów, które przyniosą tej zimy największe średnie dochody
Share
Przed świętami najwięcej zarobisz jako Mikołaj!
d1nnivu

Początek grudnia to dla Polaków czas planów związanych z kupnem prezentów oraz wyborem ozdób choinkowych. Jednak dla wielu osób poszukujących dodatkowych zarobków lub pracy tymczasowej to okres, w którym występuje wzmożone zapotrzebowanie na ich usługi. Dlatego zanim rozpoczniemy poszukiwania pracy tymczasowej, która wypełni przedświąteczny czas, warto zapoznać się z rankingiem TOP 10 zawodów świątecznych, wskazującym, który z nich otrzymuje najwyższe płace.

W okresie przedświątecznym z roku na roku obserwujemy wzmożone zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. Najczęściej są to zajęcia związane z handlem i usługami, które w tym czasie odnotowują wyższe niż przeciętne obroty – mówi Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Work Service S.A. - Najwyższe wynagrodzenie za prace świąteczne można uzyskać wcielając się w postać Świętego Mikołaja. Stawki godzinowe w tej profesji dochodzą nawet do 60 zł netto, co przy pełnoetatowym wymiarze godzin w ciągu tygodnia może przynieść wynagrodzenie na poziomie nawet 2400 złotych netto – dodaje Tomasz Hanczarek.

Drugie miejsce w przygotowanym przez Work Service rankingu najbardziej dochodowych prac przedświątecznych zajął sprzedawca choinek. Wysokie średnie zarobki na poziomie 17 zł netto za godzinę mogą zachęcać do pracy nawet w wigilię. Trzecią pozycję zajmuje wcielenie się w rolę Anioła w galeriach handlowych lub supermarketach. W tym przypadku należy nastawić się na konieczność nawiązywania bezpośrednich relacji z klientami, za co przysługuje blisko 12 zł netto za godzinę.

d1nnivu

Na kolejnych miejscach znajdują się jeszcze dwa stanowiska pracy tymczasowej, które są bardzo popularne w ostatnim miesiącu roku. Należą do nich sprzedawcy karpi, którzy najczęściej są poszukiwani tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia. Ich wysokie zarobki na poziomie ponad 11 złotych za godzinę wymagają jednak od zainteresowanych posiadania aktualnej książeczki sanepidu. Z kolei na sprzedawców fajerwerków zapotrzebowanie występuje cały grudzień, bo asortyment przez nich oferowany ma największe zbycie przed samym Sylwestrem. Mogą oni liczyć na godzinowe dochody w wysokości nawet 14 złotych za godzinę netto.

- Zainteresowani pracą tymczasową w okresie przedświątecznym powinni posiadać wysokie umiejętności komunikacyjne oraz sprzedażowe. Profesje wykonywane w tym czasie nastawione są głównie na promocję oraz sprzedaż produktów o bardzo dużym znaczeniu, także symbolicznym, dla wielu Polaków. Należy również pamiętać, że wzmożony handel występuje również w okresie poświątecznym, a jeszcze przed nowym rokiem. Wówczas wiele dużych sklepów i galerii handlowych wydłuża wówczas godziny otwarcia, aby umożliwić zakup odpowiednich towarów na noc sylwestrową – podsumowuje Krzysztof Inglot, Dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service S.A.

Przygotuj się do roli Świętego Mikołaja!

d1nnivu

Podziel się opinią

Share
d1nnivu
d1nnivu