Trwa ładowanie...
dx6ia0c

Przedstawiono laureatów XXV edycji konkursu "Teraz Polska"

Fundacja "Teraz Polska" przedstawiła w poniedziałek laureatów XXV, jubileuszowej edycji konkursu. W tym roku wyróżniono 15 produktów, sześć usług, dwa przedsiębiorstwa i dwie gminy. Honorowe godło otrzymało m.in. Polskie Radio.

Share
dx6ia0c

Jurorzy po raz szósty przyznali także tytuł "Wybitnych Polaków". Wśród osób, które w ich opinii w wyjątkowy sposób przyczyniły się do promocji pozytywnego wizerunku kraju, znaleźli się: przedsiębiorcy Jan Kulczyk i Zygmunt Solorz-Żak, a także dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas wieczornej gali w Teatrze Wielkim.

Przewodniczący jury Michał Kleiber podczas konferencji prasowej w Warszawie tłumaczył, że wyróżniono takie instytucje i organizacje, wobec których nie było wątpliwości, że zasługują na godło. Jak podkreślił, w tegorocznej edycji wszystkie wnioski firm startujących w konkursie uzyskały bardzo wysokie noty, co jego zdaniem świadczy, że firmy dobrze oceniają swoją pozycję.

Przypomniał, że przez 25 lat przyznano ponad 600 wyróżnień "Teraz Polska", a zdecydowana większość firm potrafiła wykorzystać je w dalszej działalności.

dx6ia0c

Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" Krzysztof Przybył wskazał natomiast, że wyróżnienie powstało, gdy Polska potrzebowała przykładów, że sukces jest możliwy. Dziś - podkreślił - stało się ono dobrem publicznym.

W 2015 r. godło otrzymało 15 produktów, w tym artykuły spożywcze, elektronika, chemia przemysłowa, leki, maszyny, a także usługi. Wyróżnione firmy to m.in. Celiko S.A., Kolejowe Zakłady Łączności, Zakłady Azotowe "Puławy" S.A., fabryka rajstop Adrian, Poczta Polska, spółka multimedialna Helios, warszawska giełda rolna w Broniszach.

Nagrodzono także instytucje działające na rzecz innowacyjności. Godło otrzymały Katedra Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej za tzw. CyberOko, czyli system do oceny stanu świadomości ludzi znajdujących się w śpiączce, oraz spółka UIBS Teamworks za IPOsystem, czyli system samodzielnie zarządzający produkcją.

Honorowe wyróżnienia za wyjątkowe inicjatywy i wydarzenia promujące Polskę w kraju i za granicą otrzymały Polskie Radio (jak wskazano - za ogromną rolę w upowszechnianiu dorobku narodowej i światowej kultury oraz nauki), Koalicja na rzecz Zdrowego Starzenia Się (za tworzenie atmosfery sprzyjającej poprawie sytuacji seniorów w Polsce i za granicą), a także Międzynarodowe Targi Poznańskie (za Cavaliada Tour, jedno z najważniejszych wydarzeń konnych w Europie).

Natomiast laureatami IX edycji konkursu "Teraz Polska" dla gmin zostały Mielec (woj. podkarpackie) i Świdnica (woj. dolnośląskie).

dx6ia0c

Podziel się opinią

Share
dx6ia0c
dx6ia0c