Trwa ładowanie...
d3vt60v

Przegląd informacji ze spółek

Sąd Gospodarczy w Dijon stwierdził, że Marie Brizard Wine & Spirits i jej pięć polskich spółek zależnych zrealizowało ?plan kontynuacji" (continuation plan) pięć lat przed terminem, w efekcie spłaty całego zadłużenia przyjętego w ramach tego planu, wynika z komunikatu spółki.

Share
d3vt60v

Sąd zarejestrował zmianę statutu TelForceOne m.in. w sprawie upoważnienia zarządu do korzystania z kapitału docelowego bez prawa do poboru akcji, podała spółka.

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC chce w niedługim czasie zacząć finansować zakupy nieprzeterminowanych wierzytelności gospodarczych sektora korporacyjnego w Polsce i za granicą, podała spółka.

Giełda Papierów Wartościowych w Johannesburgu (JSE) dopuściła akcje Grupy GTC do obrotu na swoim głównym parkiecie w ramach notowania spółek zagranicznych (inward listing). Debiut jest wstępnie planowany na 18 sierpnia, podała spółka.

EcorNaturaSi - dystrybutor żywności ekologicznej i produktów biodynamicznych - nabył 63,4% akcji Organic Farma Zdrowia za kwotę 39,07 mln zł, poinformowali przedstawiciele spółek.

d3vt60v

Ghelamco Invest dokonało przydziału wszystkich 300 tys. obligacji serii PPH o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł, podała spółka.

Ailleron liczy na długoterminową współpracę z PKO Bankiem Polskim i jednocześnie jest zadowolony z liczby potencjalnych klientów bankowych oraz kontraktowania swojego produktu LiveBank, poinformował ISBnews prezes Ailleron Rafał Styczeń.

Polnord sprzedał na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych 536 lokali netto (dane ważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach Grupy) w I półroczu 2016 r. wobec 523 rok wcześniej i przekazał 464 lokale w porównaniu do 376 rok wcześniej, podała spółka. W samym II kw. Polnord sprzedał 259 lokali, o 5% więcej r/r.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) i KGHM TFI podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy realizacji wspólnej inwestycji w centrum Wrocławia, polegającej na wybudowaniu dwóch nowoczesnych budynków klasy A z uzupełniającą funkcją handlowo-usługową o łącznej powierzchni ok. 33 tys. m2, podał PHN.

d3vt60v

Ghelamco Invest ustaliło ostateczne warunki oferty publicznej obligacji serii PPI o łącznej wartości nominalnej do 50 mln zł, w ramach IV publicznego programu emisji obligacji, podała spółka. Zapisy rozpoczną się 7 lipca br. i potrwają do 20 lipca, o ile nie wystąpi dzień przekroczenia zapisów, podano także.

Spółki zależne IMC - Chernihiv Industrial Milk Company i Burat-Agro - zawarły z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) umowy dotyczące kredytu na kwotę 20 mln USD, poinformowała spółka.

Średnie dzienne wydobycie spółki Exillon TP w czerwcu br. wyniosło 3 385 baryłek, zaś w przypadku Exillon WS - 10 979 baryłek, poinformowała Exillon Energy Plc.

Grupa Lotos potwierdza zamówienie tankowca "Atlantas", na pokładzie którego znajdują się 2 mln baryłek irańskiej ropy naftowej. Jednostka zawinie do Naftoportu w połowie sierpnia, podała spółka.

d3vt60v

Tower Investments jest blisko debiutu na NewConnect. Spółka w trzy miesiące po prywatnej ofercie akcji zwiększyła wartość sprzedażową portfela nieruchomości do 215 mln zł z 85 mln zł na koniec ub.r. Tower Investments liczy na przejście na rynek główny GPW w przyszłym roku, poinformował prezes Bartosz Kazimierczuk.

Comarch podpisał umowę z Ministerstwem Finansów na budowę, wdrożenie oraz utrzymanie systemu ERP. System informatyczny będzie wspierał procesy biznesowe w obszarach kadr i płac, finansów i księgowości z uwzględnieniem obsługi planów rzeczowo-finansowych resortu finansów oraz logistyki, podała spółka. Oferta została wybrana w drodze przetargu nieograniczonego.

PZU liczy, że Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW) będzie podpisywać kolejne umowy ze spółkami z udziałem Skarbu Państwa oraz z podmiotami państwowymi, w tym szpitalami, wynika z wypowiedzi prezesa PZU Michała Krupińskiego.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) przygląda się wystawionym na sprzedaż w Polsce aktywom energetycznym, nie deklaruje jednak zainteresowania ich zakupem, poinformował wiceprezes ds. finansowych Emil Wojtowicz, pytany o ewentualne zainteresowanie PGE aktywami EdF i Engie.

d3vt60v

Polska Grupa Energetyczna (PGE) podpisała umowę na kompleksowe ubezpieczenie pięciu elektrowni w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW), podały PZU i PGE. PGE podkreśla, że dzięki umowie z PZUW koszty ubezpieczenia tych elektrowni spadną o ok. 10%.

Echo Investment sprzedało umowami przedwstępnymi 160 mieszkań w II kwartale 2016 r. wobec 89 mieszkań sprzedanych w II kwartale 2015 r., poinformowała spółka. Narastająco od początku roku Echo Investment oraz spółki zależne sprzedali umowami przedwstępnymi 306 mieszkań wobec 204 mieszkań sprzedanych w I półroczu 2015 r.

Przychody Vigo System spadły o 13,78% r/r do 7,02 mln zł w II kwartale br., zaś w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy tego roku wzrosły o 49,74%, podała spółka.

Spółka Złota 44 sp. z o.o. - zależna od BBI Development - zawarła ze spółką celową niemieckiego funduszu nieruchomościowego Catella Wohnen Europa przedwstępną umowę sprzedaży 72 apartamentów w budynku przy ul. Złotej 44 w Warszawie, podało BBI.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydowała o wznowieniu obrotu akcjami Sadovaya Group od czwartku, 7 lipca br., w związku z przekazaniem przez spółkę raportu za rok 2015, podała giełda.

d3vt60v

Podziel się opinią

Share
d3vt60v
d3vt60v