Trwa ładowanie...
d1ofeae
20-10-2016 18:03

Przegląd informacji ze spółek

Getback przyjął program emisji obligacji do maksymalnej wartości nominalnej do 300 mln zł, podała spółka.

d1ofeae
d1ofeae

Grupa AmRest odnotowała wstępne wyniki sprzedaży na poziomie 1 158 mln zł w III kwartale 2016 r., co oznacza wzrost o 34,4% r/r, podał AmRest Holdings SE. Jednocześnie sprzedaż grupy w walutach lokalnych wzrosła o 32,1%.

Zarząd Unified Factory organizuje Customer Service Automation Day (CSA Day) w środę, 26 października. ISBnews jest partnerem medialnym wydarzenia.

VD Mieszkania XV, spółka zależna Vantage Development, zawarła z Erbudem umowę o roboty budowlane i generalne wykonawstwo inwestycji Dom Saski w Warszawie za 12,6 mln złotych netto, podał Vantage.

CEZ i Sokolovská uhelná osiągnęły porozumienie, które przewiduje zawarcie nowego kontraktu na dostawy węgla brunatnego przez Sokolovská uhelná i sprzedaż Elektrowni Tisová w Sokolovie tej spółce przez CEZ, podała spółka. Ponadto, obie strony zdecydowały się podjąć kroki w celu zakończenia wszystkich procesów sądowych i nie wnosić kolejnych roszczeń.

d1ofeae

WDX osiągnął szacunkowo 30,4 mln zł przychodów, 5,2 mln zł EBITDA i 2,2 mln zł zysku netto w III kwartale br., podała spółka.

Getin Noble Bank (GNB) otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zalecenie utrzymywania dodatkowego wymogu kapitałowego na zabezpieczenie ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie 1,89 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego (TCR) wobec wcześniejszego zalecenia wysokości 2,03 pkt proc., podał bank.

Przychody Trans Polonia wyniosły 17,84 mln zł we wrześniu br., co stanowi 271% wartości przychodów osiągniętych we wrześniu 2015 roku, podała spółka, opierając się na wstępnych wyliczeniach.

Best Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI)
powziął informację o zamiarze przyjęcia przez mBank oferty Best II Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego (NS FIZ) na zakup portfela wierzytelności wynikających z czynności bankowych o wartości nominalnej 334 mln zł wg stanu na 31 sierpnia 2016 r. za cenę w wysokości 27,4 mln zł, podał Best.

d1ofeae

Artifex Mundi zaprezentuje swoją nową grę free-to-play "Cute Dragons - Exotic Squash" w piątek podczas Poznań Game Arena, podała spółka.

MLP Group planuje utworzenie funduszu w formule typu REIT, wykorzystując posiadane nieruchomości magazynowe, poinformował prezes Radosław T. Krochta.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki pozytywnie ocenia rozmowy, jakie Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) prowadzi z UniCredit na temat możliwości odkupienia akcji banku Pekao. Podkreślił jednak, że jest z tych rozmów "wyłączony".

d1ofeae

Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) nabyło pakiet kontrolny LifeTube od dotychczasowych udziałowców, podała spółka.

Grupa Kęty przed dokonaniem inwestycji w produkcję wyrobów ze stopów twardych (segment wyrobów wyciskanych), sprawdzi możliwość rozwoju na tym rynku przez akwizycję. Decyzje w tej kwestii podejmie "w krótkim czasie", poinformował prezes Dariusz Mańko.

PKN Orlen przygląda się planom rozwoju segmentu samochodów elektrycznych, ale nie określił jeszcze planów związanych z tą technologią, poinformował wiceprezes Sławomir Jędrzejczyk.

d1ofeae

Pierwszy etap VAT w kontrakcie e-Podatki jest gotowy do fazy testowej, podało Sygnity. Nowe funkcjonalności mają zostać oddane do użytku w II połowie 2017 roku

PKN Orlen rozważy plan uruchomienia stacji CNG/LNG we współpracy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG), poinformował wiceprezes Sławomir Jędrzejczyk.

PKN Orlen nie zakłada przeprowadzenia transakcji w segmencie wydobycia w tym roku, jednak nadal monitoruje rynek pod kątem ewentualnych akwizycji, poinformował wiceprezes Sławomir Jędrzejczyk.

d1ofeae

Grupa Kęty rozważa uzupełnienie struktury o "czwartą nogę" w stosunku do trzech głównych zawartych w obecnej strategii segmentów: wyrobów wyciskanych, systemów aluminiowych i opakowań giętkich, poinformował prezes Dariusz Mańko. Według jego słów, oznacza to ewentualną akwizycję podmiotu, którego sprzedaż rozszerzy ofertę dla obecnych odbiorców systemów fasadowych Kęt np. o systemy wentylacyjne czy oświetleniowe.

PKN Orlen jest zadowolony ze współpracy z Saudi Aramco i bierze pod uwagę podpisanie kolejnej umowy w przyszłości. Spółka rozmawia też na temat dostaw z Iranu i Iraku, poinformował wiceprezes Sławomir Jędrzejczyk.

Sprzedano już ponad 60% mieszkań w ramach realizowanego przez Polnord III etapu osiedla "Ku Słońcu" w Szczecinie, poinformowała spółka.

d1ofeae

Prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH (bez kredytów hipotecznych klientów indywidualnych oraz TFI) planowane jest na początek listopada. Od dnia podziału Bank BPH nie będzie posiadał oddziałów ani placówek partnerskich, podał BPH.

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) przechowywał na koniec września 135,5 tys. próbek krwi pępowinowej lub tkanek, co oznacza wzrost o 13% w skali roku. W III kwartale 2016 roku PBKM pozyskał 4 704 próbek krwi pępowinowej lub tkanek wobec 4 765 rok wcześniej, podała spółka.

PKN Orlen może przedstawić nową strategię w grudniu, po uzyskaniu zgód korporacyjnych, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Sławomira Jędrzejczyka.

PKN Orlen szacuje, że łączne nakłady inwestycyjne, łącznie z wydatkami na naprawę krakera parowego w Litvinowie, wyniosą ok. 5 mld zł w tym roku, poinformował wiceprezes Sławomir Jędrzejczyk.

Immofinanz rozpocznie w najbliższych tygodniach budowę centrum handlowego VIVO! Krosno, łączne koszty inwestycji szacowane są na około 34 mln euro, poinformowała spółka. Otwarcie centrum planowane jest na IV kw. 2017 r.

Fachowcy.pl Ventures zakłada osiągnięcie progu rentowności pod koniec tego kwartału i przejście na rynek główny GPW w II połowie przyszłego roku, poinformował prezes Piotr Surmacki.

Idea Bank oczekuje, że cały 2016 rok zakończy zyskiem netto Grupy na poziomie ponad 400 mln zł. Bank chce poprawić marżę odsetkową netto i osiągnąć poziom 4% NIM w całym roku, poinformował ISBnews prezes Jarosław Augustyniak. Według niego, wzrost marży odsetkowej netto powinien być widoczny w całym sektorze.

Auto Partner negocjuje przystąpienie do międzynarodowej grupy zakupowej, która będzie dokonywała zakupów towarów będących przedmiotem oferty handlowej spółki na korzystnych warunkach handlowych, poinformowała firma.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) rozpoczęło nabór do III edycji "Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów", w ramach których małe i średnie przedsiębiorstwa mają okazję zgłaszać swoje propozycje rozwiązań dla Polskiej Spółki Gazownictwa, podała spółka.

Zarząd Fachowcy.pl Ventures zdecydował o rozpoczęciu procesu ubiegania się o przejście na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) z NewConnect, podała spółka.

Idea Bank odnotował 51,67 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w III kw. 2016 r. wobec 52,14 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. Narastająco po trzech kwartałach zysk netto Grupy Idea Bank w tym ujęciu wyniósł 385 mln zł i był lepszy o 55% w skali roku.

CWMedia - operator serwisu CDA.pl - liczy na debiut na NewConnect na początku przyszłego roku, poinformował ISBnews współzałożyciel i prezes Jarosław Ćwiek.

Akcjonariusze MCI Capital zdecydują o skupie maksymalnie 10 mln akcji własnych i użyciu w tym celu kapitału zapasowego spółki w kwocie maksymalnej do 100 mln zł, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie zwołane na dzień 14 listopada.

PKN Orlen zmniejszył zadłużenie netto o 0,1 mld zł kw/kw do 5 mld zł w III kwartale br., podała spółka.

Grupa Kęty odnotowała 86,52 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2016 r. wobec 65,42 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

PKN Orlen spodziewa się spadku średniorocznego poziomu marży dowstream i cen ropy w 2016 r. Jednocześnie zakłada wzrost konsumpcji paliw, podała spółka.

PKN Orlen odnotował spadek zysku EBITDA liczonego metodą LIFO ("ostatnie przyszło - pierwsze wyszło") do 2 226 mln zł w III kw. 2016 r. z 2 060 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

PKN Orlen odnotował 1 527 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2016 r. wobec 795 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d1ofeae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ofeae