Trwa ładowanie...
d1pr5bp

Przegląd informacji ze spółek

Fundusz MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, z wyodrębnionym subfunduszem MCI.TechVentures 1.0, nabył 59,75% akcji spółki Mika Tur Seyahat Acenteli?i ve Turizm Anonim Şirketi, właściciela portalu Tatilbudur.com, za kwotę około 10,97 mln euro, podał MCI.

Share
d1pr5bp

Bytom odnotował 2,85 mln zł jednostkowego zysku netto z działalności kontynuowanej w III kw. 2015 r. wobec 1,45 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

JHM Development odnotował 1,67 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 1,34 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Introl odnotował 2,62 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 4,21 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d1pr5bp

Zarząd Ronsona zarekomendował wypłatę dywidendy za rok 2014 w kwocie 10,89 mln zł czyli 0,04 zł na jedną akcję. Rada nadzorcza pozytywnie zaopiniowała ten wniosek, podała spółka.

Grupa kapitałowa Apanet realizuje przyjętą strategię - dzięki udziałom posiadanym w amerykańskiej spółce Smart Lighting Systems rozpocznie sprzedaż własnych systemów na rynku Stanów Zjednoczonych, poinformował prezes Piotr Leszczyński.

Minister Skarbu Państwa Andrzej Czerwiński podpisał zgodę na dokapitalizowanie Towarzystwa Finansowego Silesia przez wniesienie do niej akcji odpowiadających blisko 2% kapitału zakładowego Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), podał resort.

Mateusz Morawiecki złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK w związku z objęciem funkcji wicepremiera i ministra rozwoju. Jednocześnie rada nadzorcza banku delegowała przewodniczącego rady Gerry'ego Byrne'a do czasowego pełnienia funkcji prezesa, do momentu powołania nowego, podała instytucja.

d1pr5bp

Sieć Piotr i Paweł planuje otworzyć ponad 20 supermarketów w 2016 roku. Bieżący rok firma powinna zamknąć liczbą ponad 130 supermarketów, podała spółka.

Tauron Polska Energia mógł w III kw. 2015 roku odnotować od 249 do 318 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy konsensusie na poziomie 287,06 mln zł zysku wobec 318,41 mln zł zysku netto przed rokiem, prognozują analitycy ankietowani przez ISBnews.

Konsorcjum Comarchu złożyło ofertę o wartości 385 mln zł brutto na dostawę 160 szt. Mobilnych Modułów Stanowisk Dowodzenia (MMSD) dla Inspektoratu Uzbrojenia, podała spółka. Budżet podany przez zamawiającego to 193 mln zł brutto.

Konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe złożyło najtańszą ofertę, wartą 370,48 mln zł brutto, na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S17 od węzła Lubelska pod Warszawą do początku obwodnicy Kołbieli, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

d1pr5bp

Do zespołu zarządzających funduszami Skarbiec TFI dołączył Karol Godyń, poinformował prezes Marek Rybiec.

Vivid Games uruchomiło autorską platformę publikacji gier zewnętrznych producentów pod nazwą Vivid Games Publishing. To kolejny etap realizacji strategii, który ma zapewnić spółce "dynamiczny wzrost skali działalności oraz dywersyfikację portfela produktów", poinformował prezes Remigiusz Kościelny. Pierwsze tytuły trafią na rynek już w przyszłym roku.

Grupa Azoty rozpoczęła inwestycje przygotowujące zakłady w Policach na korzystanie z LNG z terminala w Świnoujściu, poinformował wiceprezes Andrzej Skolmowski. Spółka nie jest zainteresowana udziałem w socjalizacji kosztów terminala.

Agora jest "na ścieżce" do osiągnięcia 75 tys. subskrypcji cyfrowych na koniec 2016 roku, poinformował prezes grupy Bartosz Hojka.

d1pr5bp

Sieć Helios, należąca do Agory, otworzy swoje najnowsze, 37. kino we Wrocławiu w tym tygodniu, poinformował prezes Agory Bartosz Hojka.
PKO Bank Polski oczekuje, że pod względem działalności biznesowej ostatni kwartał tego roku może być lepszy od wyników III kw., ale dużą niewiadomą są koszty, poinformował wiceprezes Bartosz Drabikowski.

Agora ocenia, że do końca bieżącego roku w Warszawie stanie ok. 800 nowych wiat przystankowych, poinformował członek zarządu grupy Grzegorz Kossakowski.

Porr Polska Infrastructure (d. Bilfinger Infrastructure) zawarł z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) umowę na realizację odcinka drogi ekspresowej S17 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Skrudki (powiat puławski). Wartość kontraktu to ok. 608,8 mln zł, podała GDDKiA.

Po otrzymaniu formalnej decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o koncesji na nowy kanał TV, Agora podejmie decyzje o ewentualnych wnioskach odwoławczych w kwestii kanałów, na które nie uzyskała koncesji. Jest w stanie uruchomić nowy kanał "w kilka miesięcy" od otrzymania formalnych decyzji, wynika z wypowiedzi prezesa Agory Bartosza Hojki. Nakłady narastająco na nowy kanał szacuje na ok. 30 mln zł.

d1pr5bp

Grupa Azoty zdecyduje o ewentualnym rekomendowaniu wypłaty dywidendy w zależności od pozyskanego finansowania na inwestycje i wyników całego roku, poinformował wiceprezes Andrzej Skolmowski.

Midven zwołał na 3 grudnia br. walne zgromadzenie, które ma zająć się wnioskiem w sprawie emisji 77 tys. akcji bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, po cenie 100 zł za sztukę, z której środki mają posłużyć do sfinansowania przejęcia 30% akcji podmiotu giełdowego związanego z usługami logistycznymi, podała spółka.

Celem Grupy Azoty będzie minimalizacja ceny nabywanego gazu, a nie określony udział gazu nabywanego poza systemem taryfowym, poinformował wiceprezes Andrzej Skolmowski.

Agora podtrzymuje swoje średnioterminowe cele strategiczne, czyli poprawę rentowności, stabilizację wyników segmentu prasowego, osiągnięcie 75 tys. subskrypcji cyfrowych i ok. 2% oglądalności kanału Stopklatka TV w 2016 r., poinformował prezes Bartosz Hojka.

d1pr5bp

Wartość aktywów netto 65 funduszy zarządzanych przez Altus TFI wzrosła o 1,24% m/m i wyniosła 6 778,51 mln zł na koniec października. Fundusz podtrzymuje plan, według którego na koniec roku będzie zarządzał 7 mld zł, poinformował prezes Piotr Osiecki.

PKO Bank Polski szacuje, że jego udział w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców w BGK wyniesie ok. 140 mln zł, poinformował wiceprezes Piotr Mazur.

Grupa Trakcja uczestniczy w prekwalifikacjach w przetargach na kontrakty kolejowe o wartości 9,3 mld zł i na kontrakty drogowe warte 5,4 mld zł, poinformował prezes Jarosław Tomaszewski.

Boryszew podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) na finansowanie odbudowy mocy produkcyjnych w fabryce w Prenzlau, podała spółka.

PKO Bank Polski ma silną pozycję kapitałową, wzmocnioną jeszcze w III kwartale i nawet przy uwzględnieniu dodatkowych buforów kapitałowych jest w stanie wypłacać dywidendę w kolejnych okresach, wynika ze słów wiceprezesa PKO BP Bartosza Drabikowskiego.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Tauron Polska Energia, na którym akcjonariusze mieli zdecydować m.in. o emisji akcji o wartości 400 mln zł, zostało przerwane i będzie wznowione 23 listopada, podała spółka.

Lokum Deweloper ogłosił wznowienie pierwotnej oferty publicznej, obejmującej do 5 mln nowych akcji - zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 17 do 19 listopada br., podała spółka.

Możliwości wykonawcze Torpolu na rynku krajowym w okresie trwania tzw. Wielkiej Ofensywy Inwestycji Kolejowych (WOIK) PKP Polskich Linii Kolejowych sięgają kontraktów na łącznie 400-450 mln zł kwartalnie, poinformował ISBnews prezes Tomasz Sweklej.

Torpol jest pozytywnie zaskoczony tempem ogłaszania przetargów w ramach tzw. Wielkiej Ofensywy Inwestycji Kolejowych PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK) i spodziewa się, że większość umów w ramach ogłoszonych od września br. przetargów będzie zawarta do połowy przyszłego roku, a roboty w III-IV kw. 2016 r. będą już trwały, poinformował prezes Tomasz Sweklej.

Zarząd HM Inwest podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na emisję obligacji o łącznej wartości 10 mln zł, poinformowała spółka.

Wittchen planuje zwiększyć sprzedaż e-commerce na rynkach zagranicznych oraz powiększyć do 2020 roku liczbę placówek flagowych do 90, poinformował ISBhandel prezes Jędrzej Wittchen podczas debiutu spółki na GPW.

PKO Bank Polski przewiduje, że łączne wydatki na integrację z Nordea Bankiem wyniosą mniej niż zakładane 299 mln zł o ok. 65 mln zł. Łączne koszty z tytułu integracji w latach 2013-2015 wyniosą 151 mln zł, podał bank.

Robyg zakłada, że planowany na 2017 r. debiut na rynku wrocławskim odbędzie się z 2-3 inwestycjami w ofercie, wynika z wypowiedzi wiceprezesa i dyrektora finansowego Artura Ceglarza. Spółka chce także dokupić gruntów m.in. na prawym brzegu Wisły w Warszawie. W tym roku wydała na działki już ok. 200 mln zł.

Robyg zakłada wstępnie, że rozpocznie budowę co najmniej 2,5 tys. mieszkań w 2016 r., poinformował wiceprezes i dyrektor finansowy Artur Ceglarz. Uważa on również, że plan sprzedaży 2,2 tys. mieszkań w br. jest niezagrożony i że spółka przekaże ok. 2 tys. mieszkań w całym 2015 r. wobec ok. 1,7 tys. rok temu. Na rok 2016 spółka patrzy z dużym optymizmem i jest gotowa na wzrost skali biznesu.

Murapol zawarł przedwstępną umowę nabycia nieruchomości w Siewierzu za 3,2 mln zł netto, podała spółka. Chce na niej zrealizować projekt deweloperski na ok. 150 lokali mieszkalnych.

Wskaźnik koszty do dochodów (C/I) Banku Handlowego wzrósł w skali roku do 65% na koniec III kw. br. wobec 53% rok wcześniej. Wartość odpisów była dodatnia i wyniosła 22,3 mln w porównaniu do dodatniego wyniku odpisów w III kw. 2014 r. w wysokości 7,8 mln zł, podał bank.

Pierwszym dniem notowania na Catalyst obligacje Marvipolu serii S o wartości 60 mln zł będzie czwartek, 12 listopada, podała giełda.

PBG w upadłości układowej otrzymało z sądu odpis wniosku o zawezwanie do próby ugodowej, polegającej na zapłacie przez PBG na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) 193,19 mln zł. Spółka nie zgadza się z zasadnością dochodzenia przez GDDKiA roszczenia, podało PBG.

Elemental Holding chce zachować zdolności akwizycyjne w perspektywie 2018 r., planuje także inwestycje w park maszynowy, podała spółka.

Wskaźnik koszty do dochodów C/I PKO Banku Polskiego wzrósł do 52,2% na koniec III kw. wobec 44% rok wcześniej m.in. w wyniku wzrostu opłat na BFG i zmian w grupie w ub. r. Odpisy zmniejszyły się w tym czasie o 23,2% w skali roku do 1 111 mln zł na koniec III kw. , podał bank w raporcie.

Tell odnotował 2,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 1,43 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Elemental Holding odnotował 14,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 8,56 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Wittchen odnotował 6,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2015 r. wobec 5,98 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Trakcja PRKiL odnotowała 19,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 23,77 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Agora odnotowała 6,6 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 10,11 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy odnotowały 64,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 2,33 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Bank Handlowy odnotował 140,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 228,41 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police odnotowały 16,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 6,98 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

PKO Bank Polski odnotował 815,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 873,38 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Grupa Azoty odnotowała 73,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 4,61 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Tarczyński odnotował 6,88 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 4,38 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Prime Car Managemenent (PCM) odnotowało 9,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2015 r. wobec 10,91 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Torpol miał 39,66 mln zł przychodów z zagranicy w okresie I-III kw. 2015 r., co stanowiło ok. 4,71% przychodów ogółem, podała spółka. W analogicznym okresie roku poprzedniego Torpol miał 14,15 mln zł przychodów zagranicznych, czyli ok. 3,48% przychodów ogółem.

Portfel zamówień Torpolu wynosił ponad 0,9 mld zł netto (bez konsorcjantów) wg stanu na koniec września br. wobec ok. 1,9 mld zł rok wcześniej, podała spółka.

Torpol odnotował 19,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 6,67 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d1pr5bp

Podziel się opinią

Share
d1pr5bp
d1pr5bp