Trwa ładowanie...
d18u28y
d18u28y

Przegląd informacji ze spółek

Sąd Rejonowy w Warszawie ustanowił tymczasowego nadzorcę sądowego w spółce Europejski Fundusz Hipoteczny (EFH) w związku ze złożeniem przez Eleni Wróbel wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki, podał EFH.
Share
d18u28y

Projprzem podpisał z LPP list intencyjny, którego przedmiotem jest rozszerzenie zakresu umowy o roboty budowlane dotyczące inwestycji obejmującej rozbudowę centrum dystrybucyjnego LPP w Pruszczu Gdańskim, podała spółka. Wartość robót dodatkowych wynosi ok. 18,49 mln zł netto.

PKP przesunęły termin składania odpowiedzi na zaproszenie do zagospodarowania terenu Warszawy Głównej na koniec lipca, w związku z dużym zainteresowaniem deweloperów i ze względu na złożoność projektu, poinformował dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP S.A. Jarosław Bator.

Mostostal Zabrze złożył w Sądzie Okręgowym w Katowicach II Wydział Cywilny pozew przeciwko województwu śląskiemu w związku z realizacją zadaszenia Stadionu Śląskiego w Chorzowie i wnosi o zasądzenie od województwa kwoty 12 mln zł wraz z odsetkami oraz 600,76 tys. euro wraz z odsetkami, podała spółka.

d18u28y

Zarząd Mabionu podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego w drodze emisji akcji serii L z wyłączeniem prawa poboru, poinformowała spółka.

IAI SA nie wyklucza kolejnych przejęć udziałów firm, których działalność jest komplementarna do profilu spółki, ani też inwestycji innych podmiotów w IAI SA, poinformował prezes Paweł Fornalski. IAI SA chce rosnąć w tempie co najmniej 50% rocznie, korzystając z potencjału jaki daje rynek e-commerce w Polsce.

PKP Energetyka podpisała umowę na sprzedaż ok. 50 mln m3 gazu dla Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach (PEC SIedlce). To pierwsza umowa po wejściu spółki na rynek gazu, podała PKP Energetyka.

Obroty na instrumentach z dostawą gazu na TGE wzrosły w I półr. br. ponad jedenastokrotnie w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Całkowity wolumen wszystkich transakcji zawartych na rynku gazu wyniósł 5 218 622 MWh.

d18u28y

Akcjonariusze GPW, którzy wznowili dziś obrady przerwane 26 czerwca, ogłosili kolejną przerwę w obradach - do 25 lipca do godz. 11-ej, na wniosek Skarbu Państwa.

Produkcja węgla ogółem Coal Energy spadła o 64,4% w skali roku i o 11,6% w ujęciu miesięcznym do 26,37 tys. ton w czerwcu br., poinformowała spółka.

Wojas złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew przeciwko mBankowi (d. BRE Bank) o zapłatę kwoty 15,52 mln zł wraz z należnymi odsetkami ustawowymi liczonymi od 18 marca 2014 roku do dnia zapłaty, poinformował Wojas.

Inpro sprzedało do tej pory 214 z 215 domów jednorodzinnych na Osiedlu Nowiec w Gdańsku, podała spółka.

d18u28y

New World Resources (NWR) uzyskało zgodę 84% posiadaczy obligacji zabezpieczonych senior notes oraz 65% posiadaczy obligacji niezabezpieczonych senior notes na przeprowadzenie ogłoszonych na początku miesiąca zmodyfikowanych planów restrukturyzacji zadłużenia, podała spółka.

Olympic Entertainment Group odnotowała 67,7 mln euro przychodów z hazardu w I połowie 2014 r., co oznacza wzrost o 8,0% r/r, podała spółka. W samym II kwartale przychody wzrosły o 10,1% r/r do 35,0 mln euro.

Petrolinvest zamierza przeprowadzić scalenie akcji w związku z programem naprawczym wymaganym przez GPW, poinformowała spółka.

Sygnity ocenia, że z powodzeniem będzie rozwijać i wzmacniać swoją pozycję rynkową w oparciu o własne kompetencje, bez jakichkolwiek planów na połączenie z konkurencyjnym podmiotem, poinformował prezes spółki Janusz R. Guy. Firma nie jest nie jest zainteresowana jakąkolwiek współpracą z Asseco Poland.

d18u28y

Atal podtrzymuje plany dotyczące oferty publicznej oraz debiutu na warszawskiej giełdzie jesienią i liczy, że jego prospekt zostanie złożony do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na koniec sierpnia, poinformował agencję ISBnews prezes i właściciel dewelopera Zbigniew Juroszek.

Konsorcjum firm Salini Polska, Salini Impregilo i Todoni Costruzioni Generali złożyło najtańszą ofertę, wartą 585,70 mln zł brutto, na budowę odcinka Chęciny - Jędrzejów drogi ekspresowej S7 w województwie świętokrzyskim, podał kielecki oddział GDDKiA.

Grupa Apanet zadebiutuje na rynku NewConnect w czwartek, 17 lipca, podała spółka. Z emisji akcji poprzedzających debiut spółka pozyskała niemal 1,2 mln zł.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny J.W. Construction Holding w związku z ofertą publiczną akcji serii C oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii C, praw do akcji serii C oraz praw poboru akcji serii C, podała Komisja.

d18u28y

Podziel się opinią

Share
d18u28y
d18u28y