Trwa ładowanie...
d2mt51f
22-11-2016 07:43

Przegląd prasy

Warszawa, 22.11.2016 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

d2mt51f

Dziennik Gazeta Prawna

--Wbrew zapowiedziom Ministerstwa Rozwoju nie wszyscy przedsiębiorcy będą posługiwali się tylko NIP-em. Spółki kapitałowe nadal będą korzystały z co najmniej dwóch numerów, a niektóre nawet z czterech

--Rząd Beaty Szydło nie zamierza upublicznić audytu o stanie systemu informatycznego ZUS. Eksperci są zaniepokojeni, tym bardziej że wkrótce zakład będzie największym dysponentem dokumentacji pracowniczej w Polsce

--Nie będzie podatku ani od budowli, ani od gruntów i budynków wchodzących w skład infrastruktury kolejowej. Może to oznaczać ogromne straty samorządów. I otwiera furtkę dla optymalizacji

d2mt51f

--Duże firmy coraz mocniej wciskają hamulec. W trzecim kwartale wydały na inwestycje o ponad 10 proc. mniej niż rok wcześniej. Zyski mają imponujące, ale wydawać się boją

--Nowe pomysły resortu finansów na walkę z nielegalnymi automatami do gier: obywatele wskazujący celnikom, gdzie szukać maszyn, jeszcze więcej kontroli i kampania w sieciach paliwowych

--Ponad milion osób mogłoby skorzystać, gdyby Rada Ministrów zdecydowała, że ci z dochodem do 8 tys. zł nie zapłacą daniny. To wielka grupa wyborców

Puls Biznesu

d2mt51f

--W czasie, gdy rząd pracuje nad likwidacją podatku liniowego i wprowadzeniem jednolitej daniny, przepisy o odpowiedzialności karnoskarbowej w razie niewpłacania podatku w terminie wciąż budzą wiele wątpliwości. I nie mogą doczekać się nowelizacji.

-- Prawie 60% pracowników decyduje o odejściu z firmy z powodu niskiej płacy. Co ciekawe, coraz więcej Polaków nie wie, w jaki sposób szukać pracy.

Gazeta Wyborcza

-- Taksówkarze chcą sądowego zakazu działalności Ubera. We wtorek w południe złożą w tej sprawie pozew. Dowodzą, że Uber to nie tylko aplikacja, ale i pracodawca, więc powinien dostosować się do polskiego prawa.

d2mt51f

-- Czesi zablokowali wielkiego polskiego producenta jaj. Pretekstem do tego stały się wydarzenia z października, gdy wycofano z Biedronki dwie partie jaj Fermy Drobiu Woźniak z powodu zagrożenia salmonellą.

Parkiet
--Chiński fundusz Fosun kupi akcje portugalskiego Banco Comercial Portugues, który kontroluje ponad połowę akcji polskiego Banku Millennium. Dla polskiego sektora bankowego wejście chińskiego inwestora, zapowiadane latem tego roku, jest o tyle ważne, że BCP jest właścicielem 50,1 proc. akcji Banku Millennium, szóstego co do wielkości aktywów banku w Polsce

ISBnews

--Rafako rozpoczęło uzgodnienia z Tauronem Wytwarzanie - spółką zależną Taurona Polskiej Energii - w sprawie zwiększenia kwoty kontraktu na budowę bloku o mocy 910 MW w Jaworznie o 127 mln zł i wydłużenia terminu realizacji o 10 miesięcy, podało Rafako.

d2mt51f

--Rada nadzorcza CCC zwiększyła liczbę członków zarządu spółki do pięciu i powołała w jego skład Karola Półtoraka, Marcina Czyczerskiego i Marcina Pałażeja jako wiceprezesów, podała spółka. Jednocześnie rezygnację z funkcji wiceprezesa złożył Piotr Nowjalis.

--CI Games dokonał przydziału 1,1 mln akcji serii G po cenie emisyjnej 22,7 zł, podała spółka. Łączne wpływy z emisji wyniosły 24,97 mln zł.

--Zarząd Synthosa zdecydował o wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za 2016 r. w kwocie łącznie 701,32 mln zł, tj. 0,53 zł brutto na akcję, podała spółka.

--Synthos zdecydował o odwołaniu polityki dywidendowej przyjętej w marcu 2013 r., podała spółka. Wg tej polityki zarząd miał rekomendować wypłatę jak najwyższych dywidend, dopóki poziom zadłużenia spółki liczony wskaźnikiem dług netto/EBITDA będzie znajdował się w przedziale 1-2,5.

d2mt51f

--Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police (ZCh Police) prowadzi działania weryfikacyjne w związku z inwestycją w złoża fosforytów w Senegalu, która do tej pory nie przyniosła zakładanych efektów, poinformował prezes Wojciech Wardacki.

--Wzywający na akcje Netmedia nie zamierzają podwyższać ceny w wezwaniu, poinformował ISBnews Andrzej Wierzba - główny akcjonariusz spółki, wchodzący w skład porozumienia akcjonariuszy, które ogłosiło wezwanie.

--Konsorcjum Budimeksu (lider) i Mostostalu Kraków na zlecenie Gaz-System wybuduje na terenie województwa dolnośląskiego gazociąg wysokiego ciśnienia relacji Czeszów-Kiełczów, poinformował Budimex. Wartość zlecenia to blisko 78,5 mln zł brutto, podano również.

--Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) rozpoczęło wydobycie gazu ze złoża Rizq, co zwiększyło wydobycie przez spółkę gazu w Pakistanie do ponad 0,5 mln m3 na dobę. Rozpoczęto także wiercenie kolejnego otworu na złożu Rehman, poinformował prezes Piotr Woźniak.

d2mt51f

--Qumak pozyskał kontrakt na realizację Automated Weather Observation Systems (AWOS) w ośmiu obiektach wojskowych dla II Regionalnej Bazy Logistycznej o wartości 14 mln zł, poinformowała spółka.

--Simple pracuje nad odbudową rentowności i chce znacząco wzmocnić udział rynku komercyjnego w przychodach, uniezależniając się od rynku publicznego, poinformował prezes prezes Rafał Wronowski.

--Enea Operator zrealizowała 90% swojego tegorocznego planu inwestycyjnego na koniec października br., podała spółka. Łącznie na inwestycje w tym roku Enea Operator przeznaczy ponad 900 mln zł.

--Inpro sprzedała 319 spośród 320 oferowanych mieszkań w ramach osiedla Wróbla Staw w Gdańsku Jasieniu, poinformowała spółka.

--Prima Moda wyemituje 3 tys. dwuletnich obligacji zabezpieczonych serii A o łącznej wartości maksymalnej do 3 mln zł, podała spółka.

--Groclin podpisał porozumienie z jednym z jego głównych klientów prowadzące do rozszerzenia zakresu współpracy w nadchodzących latach zarówno w zakresie produkcji poszyć, jak również usług inżynieryjnych. Łączna wartość umowy wynosi 170 mln zł.

--Newag odnotował 0,46 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2016 r. wobec 2,21 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

(ISBnews)

d2mt51f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mt51f