Trwa ładowanie...
d4mg85y
d4mg85y

Przegląd prasy gospodarczej, czwartek, 21 lipca

...
Share
d4mg85y

21.07. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w czwartek, 21 lipca.

RZECZPOSPOLITA

400 mln euro wydadzą inwestorzy z Luksemburga na budowę gigantycznego parku rozrywki w Grodzisku Mazowieckim. (A7)

d4mg85y

Jak dowiedziała się "Rz", PGNiG, największa firma gazownicza w kraju przygotowuje ostateczną ofertę na zakup akcji spółki Vattenfall Heat Poland, która jest właścicielem elektrociepłowni warszawskich. Szwedzki koncern pozbywa się aktywów w Polsce, bo w ogóle rezygnuje z naszego rynku i zamierza się koncentrować na Skandynawii, Niemczech i Holandii. Przetarg, do udziału w którym Szwedzi zaprosili wybranych inwestorów, wchodzi w decydującą fazę. W najbliższych tygodniach czeka na ostateczne oferty. (B6)

Małe i średnie firmy niechętnie korzystają z usług wywiadowni gospodarczych. (s.B7)

Połowa domostw jest niezabezpieczona na wypadek kataklizmów. (s.B7)

Potrzebujemy Chińczyków. Strona polska nadal jest zdecydowana sprzedać Liugong Machinery cywilną część HSW - mówi prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciech Dąbrowski. (s.B12)

d4mg85y

PARKIET

Budimex od listopada będzie konsolidować PNI? Prezes Dariusz Blocher ocenia, że w początkowym okresie wyniki PNI będą zbliżone do zera. Ocenia też, że wyniki za II kw. nie powinny być złe. Pogoda zdecyduje, czy w całym roku grupie uda się osiągnąć ponad dziesięcioprocentową zwyżkę sprzedaży. (s.4)

GAZETA WYBORCZA

W czasach, kiedy tylko nieliczne lokaty bankowe przebijają oprocentowaniem inflację, głowę podnosi niedawne inwestycyjne brzydkie kaczątko - tzw. produkty strukturyzowane. Dziś większość struktur daje większy zysk niż przeciętna lokata roczna. (s.18)

d4mg85y

Jedyny skuteczny program budowy dróg w przyszłym roku dostanie zadyszki. Na drogi lokalne, na które rocznie przeznaczono 1 mld zł, w 2012 r. rząd da tylko 200 mln. (s.18)

PULS BIZNESU

Jeden z największych w Polsce producentów wyrobów garmażeryjnych - krakowska firma U Jędrusia, należąca do Andrzeja Krupińskiego, może wkrótce zmienić właściciela - wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Do jej przejęcia przymierza się firma Heinz, która w Polsce ma już m.in. takie marki spożywcze jak Pudliszki i Międzychód. (s.2)

Rynek paliw w pierwszym półroczu urósł o 4 proc. To zasługa diesla, którego na potęgę kupują przedsiębiorcy. (s.4)

d4mg85y

Można prowadzić kampanię wyborczą w kanałach TV i na plakatach. Ale fiesty nie będzie. Do podziału jest tylko 15 mln zł. (s.3)

Rynek zakupów ziemi w tym roku wzrośnie nawet trzykrotnie, do 1,5 mld zł. (s.8)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Ustawa o upadłości to bubel. Z obowiązujących od dwóch lat przepisów skorzystały zaledwie 22 osoby - wynika z danych Ministerstwa Sprawiedliwości. Eksperci i bankowcy wskazują, że wymagają one poważnych zmian. (s.A3)

d4mg85y

Brak ustaw deregulujących rynek gazu ziemnego może wkrótce stać się przyczyną kryzysu energetycznego. Szansa na uzdrowienie sytuacji jest m.in. spodziewana eksploatacja polskich złóż gazu łupkowego, która da impuls do zliberalizowania tego rynku. (s.D6)

KGHM będzie zwiększać swoje zaangażowanie na rynku energii. Przychody z energetyki niezależne bezpośrednio od koniunktury na rynkach metali zapewnią bezpieczny rozwój spółki. (s.D7)

PSE Operator namawia odbiorców instytucjonalnych i większe firmy, by ograniczyły odbiór prądu za pośrednictwem sieci w okresach największego zapotrzebowania i przełączały się na zasilanie z własnych agregatorów. (s.A11)

Komisja Europejska rozważa zmianę definicji MSP. Utrudni to małym firmom dostęp do dotacji. (A13)

Inwestorzy uwierzyli w fatalne prognozy. Obecna przecena banków to bardziej efekt emocji, a nie decyzja inwestorów wynikająca z analizy czynników fundamentalnych - mówi Wojciech Kwaśniak, doradca prezesa NBP. (s.A14)

(PAP)

mak/ jtt/

d4mg85y

Podziel się opinią

Share
d4mg85y
d4mg85y