Trwa ładowanie...
d3w5zhm

Przegląd prasy gospodarczej, piatek, 17 września

...

Share
d3w5zhm

17.09. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 17 września

RZECZPOSPOLITA

Miasta dopłacają coraz więcej do podwyżek pensji dla nauczycieli. Skarbnicy weryfikują plany, bo dochody gmin spadają. Ucierpią samorządowe inwestycje. (s.B1)

Są zakusy na wielką dywidendę z Polkomtela. 2,55 mld zł po sprzedaży akcji giganta mogłoby zasilić budżet państwa. (s.B6)

d3w5zhm

Bogdanka chciałaby przejąć kopalnię Budryk od Jastrzębskiej Spółki Węglowej - ustaliła "Rz". (s.B7)

Planowane przez Alchemię akwizycje mogą spowodować wzrost jej rocznych skonsolidowanych przychodów o 350-400 mln zł. (s.B7)

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Opera obejmie akcje producenta markowych wędlin, spółki Tarczyński, za 20 mln zł i pomoże spółce przygotować się do debiutu na GPW. Zarząd firmy chce, by doszło do niego na przełomie 2011 i 2012 roku. (s.B10)

O 25-30 proc. mogą w tym roku wzrosnąć obroty branży faktoringowej w Polsce. (s.B11)

d3w5zhm

PARKIET

Rząd chce uzyskać w 2011 roku 8,5 mld zł z dywidendy i wypłat z zysku od spółek skarbu państwa. Dywidendy mają dać 3,3 mld zł. Takie kwoty znalazły się w projekcie ustawy budżetowej, przekazanym członkom Komisji Trójstronnej do konsultacji. (s.3)

Dodatkowe zyski KGHM, Orlenu i PGE trafią do akcjonariuszy. Również mniejszościowi udziałowcy trzech państwowych firm notowanych na giełdzie skorzystają na tym, że pozbędą się one akcji Polkomtelu. Wszystko dzięki ministerstwu finansów, które chce, by KGHM, Orlen i PGE oddały budżetowi całą przypadającą na skarb państwa część dochodów z planowanej sprzedaży operatora komórkowego. (s.3)

CS Cargo Group, czeska firma logistyczna działająca w Europie Środkowo-Wschodniej, chce wprowadzić swoje walory na dwie lub trzy europejskie giełdy papierów wartościowych. Pod uwagę brany jest również warszawski parkiet. (s.5)

d3w5zhm

GAZETA WYBORCZA

EMPiK szykuje się do ostrego wejścia w segment książek elektronicznych. Chce zacząć je sprzedawać za pośrednictwem witryny Empik.com. (s.28)

PULS BIZNESU

Eurocash kusi akcjonariuszy Emperii - przekonuje, że połączenie przyniesie efekty synergii, które dadzą 30 zł zysku na akcję. (s.3)

JW Construction rusza w Polskę. Józef Wojciechowski zapowiada więcej projektów poza Warszawą. Deweloper rezygnuje z kupna spółki drogowej, sam rozwinie ten segment. (s.12)

d3w5zhm

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Minister skarbu Aleksander Grad zapowiada, że najprawdopodobniej zostanie zrealizowany tegoroczny plan prywatyzacyjny zakładający wpływy rzędu 25 mld zł. "Już przekroczyliśmy 13 mld zł. Dużą pozycją prywatyzacyjną jest Ruch. W końcu roku sprzedamy akcje warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych z zachowaniem skarbu państwa jako inwestora strategicznego i mamy jeszcze na stole dwie transakcje energetyczne - sprzedaż Energi oraz Enei" - powiedział minister w wywiadzie dla "DGP". Dodał, że w przyszłym roku resort chce sfinalizować prywatyzację chemii, planowana jest też prywatyzacja dwóch Polf, a także sprzedaż pakietu akcji PGE i być może niewielkich pakietów PKO BP i PZU. (s.m5) (PAP)

morb/

d3w5zhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w5zhm