Trwa ładowanie...
d210nbb
d210nbb

Przegląd prasy gospodarczej, pioniedziałek, 15 lutego

...
Share
d210nbb

15.02. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 15 lutego

RZECZPOSPOLITA

Kryzys zmniejszył skalę inwestycji polskich firm w Europie Środkowo-Wschodniej. Nieźle radzą sobie spółki w Czechach i w Rumunii. Dużo gorzej przebiega ekspansja firm znad Wisły na wschodzie kontynentu. (s.B2-B3)

d210nbb

Branża kosmetyczna pobiła nowy rekord wydatków na reklamę. W ubiegłym roku sięgnęły one prawie 1,7 mld zł. (s.B4)

Działem dystrybucji firmy CEDC mogą być zainteresowane Eurocash i Emperia. Z szacunków "Rz" wynika, że jest on warty ponad 500 mln zł. (s.B7)

GAZETA WYBORCZA

Najwięcej komputerów mają rolnicy. Aparaty cyfrowe kupują nawet klienci pomocy społecznej. Ale i tak pod względem PKB na mieszkańca osiągamy dopiero poziom Czech z 1989 roku. (s.26-27)

d210nbb

Grecja dostanie unijną pomoc, wspólna waluta nie upadnie. Nie tym razem. Ale dopóki Unia nie zajmie się przyczynami kryzysu, pożary w strefie euro będą wybuchały na nowo. (s.28)

PARKIET

Jedenastu emitentów planuje przenosiny z NewConnect na główny rynek w 2010 roku. Zachętą do pozostania ma być segment dla najlepszych spółek - NewConnect Lead. (s.1,3)

Rok 2010 ma być dla Dom Development zdecydowanie lepszy pod względem sprzedaży mieszkań. W 2009 roku firma znalazła chętnych na 800 lokali, w tym roku deweloper chce wprowadzić do sprzedaży 2 tysięcy mieszkań. (s.5)

d210nbb

Asseco Business Solutions wypłaci rekordową dywidendę. Przedstawiciele firmy twierdzą, że kryzys już się skończył i klienci tak samo chętnie jak dawniej podpisują z nimi umowy. (s.6)

PULS BIZNESU

160 mln zł - taki zysk EBITDA przewiduje zarząd Biotonu w budżecie, nad którym właśnie zakończył prace. Zysk operacyjny w tym roku ma wynieść 135 mln zł. (s.2)

Credit Suisse chce być liderem. Światowy gigant uruchamia w Warszawie dom maklerski. (s.8-9)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Przybędzie nawet 40 tysięcy terminali płatniczych. Czterej najwięksi agenci rozliczeniowi zwiększą liczbę urządzeń obsługujących transakcje kartowe. Na rynek chcą wejść nowe firmy z zagranicy oraz z Polski, m.in. Bank BPH. (s.C8). (PAP)

pr/

d210nbb

Podziel się opinią

Share
d210nbb
d210nbb