Trwa ładowanie...
dxarqri
dxarqri

Przegląd prasy gospodarczej, poniedziałek, 24 lutego

...
Share
dxarqri

24.02. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 24 lutego.

RZECZPOSPOLITA

Ukryta wojna cenowa ubezpieczycieli w Polsce. Z szacunków "Rz" wynika, że ceny polis spadły w 2013 r. średnio o ok. 20 proc. A w skrajnych przypadkach - polis flotowych - nawet o niemal 70 proc. Firmy tego spadku wytłumaczyć nie potrafią. (S. B1)

dxarqri

Przybywa ofert sprzedaży firm. Setki prywatnych biznesów rozglądają się za inwestorem. W 2013 roku zawarto ok. 300 transakcji. Teraz sprzyja im rosnąca w części branż chęć konsolidacji. (s. B2-3)

Operacja zabrania funduszom emerytalnym ponad połowy środków zmieniła strukturę oszczędności i ich wartość. Skurczyły się one o 13 procent. (s. B4)

PARKIET

Zarząd JSW ocenia, że nie ma żadnych przesłanek do obniżenia bazy zasobowej. Wydłużyć żywotność kopalń pomogą inwestycje. (s. 04)

dxarqri

Tradycyjna brokerka staje się coraz mniej dochodowa - zauważa Radosław Olszewski, prezes DM BOŚ. (s. 12)

Najmniej rozwinięte giełdy, tzw. rynki graniczne (frontier markets) to jedyna grupa rynków, która jeszcze nie przewodziła obecnej hossie. Ten rok może jednak należeć do nich. (s. 13)

GAZETA WYBORCZA

Udział płac w wartości wytwarzanych dóbr jest najniższy w historii - mówi Phillip Jennings, sekretarz generalny UNI Global Union, federacji związków zawodowych. (s. 19)

dxarqri

W ciągu dekady Turcja bardzo się wbogaciła, ale na dłuższą metę taki wzrost jest nie do utrzymania - twierdzą ekonomiści. Kraj zaprzestał reform i oddala się od UE. (s. 20)

PULS BIZNESU

Rosjanie zainwestują w Łodzi 50 mln zł. Firma farmaceutyczna Firn EU wybuduje fabrykę leków w Technoparku. Da pracę 60 osobom. (s. 3)

Uzbrojony w nowe zapisy w statucie Kopeksu Krzysztof Jędrzejewski chętnie mówi o kooperacji z Famurem, ale nie kapitałowej. - Nie przewiduję nawiązania współpracy kapitałowej między Kopeksem i Famurem. Widzę natomiast możliwość kontynuowania współpracy w innych obszarach, np. w dostawie rozwiązań technologicznych do niektórych produktów Famuru czy też w obszarze handlowym - mówi Jędrzejewski. (s. 4)

dxarqri

Aquis to same wyzwania dla GPW. GPW wierzy, że platformy do handlu akcjami międzynarodowych blue chipów mają wielką przyszłość. Polscy brokerzy kręcą nosem na ofertę. (s. 16-17)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Resort finansów prowadzi windykację 110 mln zł w mazowieckim urzędzie marszałkowskim. Chodzi o niezapłacone janosikowe za 2013 r. Urzędowi może zabraknąć na pensje. (s. A6)

Na wniosek T-Mobile sąd w ramach zabezpieczenia powództwa zablokował możliwość wykorzystania przez Sferię częstotliwości 800 MHz, które otrzymała na mocy ugody zawartej w 2013 roku z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji. (s. A9)

dxarqri

Dostaliśmy w tym roku oferty zakupu Pesy z Wall Street i od Rosjan - mówi Tomasz Zaboklicki, prezes Pesy Bydgoszcz. (s. A11)

Nawet 20 proc. wniosków o odszkodowania to próby wyłudzeń - szacują asekuratorzy. Uważają, że są naciągani na wyższe wypłaty, ale przyznają, że często klienci oszukują ich nieświadomie. (s. A13)

Do końca stycznia niespełna 270 przedsiębiorców skorzystało z kredytów z gwarancjami de minimis. Wartość takich gwarancji to niewiele ponad 69 mln zł. Bankowcy uważają, że w kolejnych miesiącach popyt na produkt BGK wzrośnie. (s. A14)

(PAP)

pel/

dxarqri

Podziel się opinią

Share
dxarqri
dxarqri