Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 12 listopada

...

12.11. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 12 listopada.

RZECZPOSPOLITA

Planowany zakaz inwestowania otwartych funduszy emerytalnych w zagraniczne obligacje wzbudza zastrzeżenia MSZ - informuje "Rz" . (s.A1, A3)

Kinowa hossa za ponad rok. Niewielka oferta filmowych hitów, jeden nieoczekiwanie ciepły kwartał i mamy spadek widowni w kinach. Przyszły rok nie będzie dla branży lepszy. (s.B2, B3)

Alior Bank przejmuje, ma apetyt na zarządzanie aktywami. Alior obejmie 57,6 proc. udziału w firmie wyspecjalizowanej w zarządzaniu aktywami. Money Makers będzie cennym uzupełnieniem oferty Alior Banku o usługi asset management. Inwestycja pozytywnie wpłynie na wzrost wartości banku i stworzy podstawy pod budowę własnego TFI w przyszłości - mówi Wojciech Sobieraj, prezes Aliora. (s.B3)

W tym roku wartość polskiego rynku wina może zwiększyć się o 4-5 proc. i przekroczy 2 mld zł - mówi "Rz" Robert Ogór, prezes grupy Ambra, lidera polskiego rynku wina. - Wzrost będzie mniejszy niż w ubiegłym roku, m.in. ze względu na gorsze wskaźniki makroekonomiczne. (s.B6)

Rynek reklamowy rynek sięgnął już dna - uważa prezes Grupy TVN. Jego zawarty cztery lata temu kontrakt z firmą wygasa już w przyszłym roku, ale Markus Tellenbach spodziewa się, że zostanie w TVN nieco dużej. (s.B16)

PARKIET

Konflikt o władzę w PMI. Sąd zwrócił wniosek o wpis do rejestru członków rady wybranych na ostatnim NWZ oraz wyłonionego przez nich prezesa. Do zarządzania firmą pretenduje jeszcze jedna osoba. (s.03)

Kończy się rosyjskie eldorado dla polskich firm? Polskie urządzenia pomiarowe i sprzęt AGD już nie sprzedają się w Rosji jak świeże bułeczki. (s.04)

Branża odzieżowa nie powiedziała ostatniego słowa. Spółki zajmujące się handlem odzieżą i obuwiem się jednymi z głównych beneficjentów trwającej hossy. Zdaniem analityków spółki z branży nadal mogą zyskiwać. Także analiza techniczna wysyła pozytywne sygnały. (s.10)

GAZETA WYBORCZA

Polska nie wabi emigranta. Niewielu Polaków wyjeżdża, ale też niepokojąco niewielu wraca. Europa przechodząca kryzys daje większe poczucie bezpieczeństwa niż Polska doceniana za dynamiczny wzrost gospodarczy. (s.22)

PULS BIZNESU

PGNiG ma pomysł na obligo. Gazowy gigant wydzieli specjalną spółkę do obrotu hurtowego. To sposób na stawienie czoła obligu giełdowemu. (s.3)

Lecznice, które nie mają kontraktu z NFZ, poszukują pieniędzy w kieszeniach obcokrajowców. Takie plany mają Cyberknife, Euromedic oraz Platinum Hospitals. (s.6)

Inwestycyjna ofensywa Avallonu. Fundusz dostał kolejne kilkadziesiąt milionów euro na przejęcia. Część pójdzie na mocarstwowe plany Velvetu. (s.9)

Franklin Templeton ma chrapkę na Quercusa. Amerykański gigant zarządzania chce podbić polski rynek, więc wyciąga ręce po jedno z najprężniej rozwijających się krajowych TFI. (s.20)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Blisko 1,8 mln zł domagają się od Aegonu klienci, którzy wykupili w towarzystwie polisy na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. W imieniu 168 poszkodowanych kancelaria LWB złożyła w sądzie rejonowym w Warszawie pozew zbiorowy. (s.A1, A8)

Paliwa będą wciąż tanieć. Jeśli nie dojdzie do odbicia cen surowca i nie osłabnie złoty. Cena najpopularniejszej benzyny spadła w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeciętnie o 5,6 proc. Analitycy przewidują, że to nie koniec przecen na stacjach. (s.A8)

PKP Cargo budują obiekt we Franowie, PCC Intermodal rozbudowuje infrastrukturę w Kutnie. W ciągu kilku lat czeka nas boom, na rynku obiektów wspierających rynek przewozów towarowych. Musimy dogonić Europę. (s.A10)

Branża budowlana wraca do łask inwestorów. Sukces emisji MLP Group zachęca nowe spółki do wchodzenia na giełdę. (s.A13)

(PAP)

kam/

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)