Trwa ładowanie...
dd2i5vp

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 15 listopada

...

Share
dd2i5vp

15.11. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 15 listopada.

RZECZPOSPOLITA

W całej Polsce szykują się masowe zwolnienia. Firmy planują redukcje załogi często na zapas, gdy ich sytuacja wcale nie jest zła. (s.A1)

dd2i5vp

Bank UniCredit miał w trzecim kwartale ponad 10 mld euro straty netto. Na początku 2012 r. planuje pozyskanie 7,5 mld euro. Polska pozostaje w grupie strategicznych rynków dla włoskiego banku. (s.B1)

Cyfra+ i "n" przed świętami rozdają klientom telewizory za zaledwie złotówkę. Kosztowne promocje mocno obciążą firmy, ale mogą być sposobem na powiększenie bazy abonentów - oceniają eksperci. W Polsce operatorom do pozyskania pozostał najwyżej milion klientów. (s.B2)

Telekomy więcej inwestują. Branża wyda w tym roku 6,46 mld zł, w przyszłym nawet 7 mld zł. (s.B6)

Polskie spółki z WIG 20 zarobiły w trzecim kwartale 7,2 mld zł, czyli o ponad 300 mln zł mniej niż przed rokiem. Wyróżnił się KGHM Polska Miedź. (s.B8)

dd2i5vp

PARKIET

Zarząd zajmującej się outsourcingiem sprzedaży Arterii zastanawia się nad wypłata dywidendy z tegorocznego zysku. Grupa chce zwiększyć rentowność netto w tym roku do ponad 7 proc., a docelowo do około 10 proc. (s.6)

DM IDM SA znów rusza ze skupem akcji własnych (ma już pewną pulę) i tym samym ułatwić sobie ich późniejszą sprzedaż z zyskiem. (s.10)

GAZETA WYBORCZA

dd2i5vp

Ponad 90 proc. małych i średnich firm finansujei9nwestycje ze środków własnych. Prawie połowa sięga po kredyt, co trzecia po leasing, a co dziesiąta po fundusze unijne - wynika z badań TNS Pentor. (Mój Biznes, s.2)

Pieniądze przyszłych emerytów mają pomóc w budowie konsorcjum polskich inwestorów, które miałoby przejmować wystawione na sprzedaż banki - dowiedziała się "Gazeta". Nadzór finansowy sondował już w tej sprawie szefów funduszy emerytalnych. (s.20)

Polska powinna dokończyć konsolidację finansów publicznych, ograniczyć rolę państwa w gospodarce i zakończyć reformę emerytalną - radzą nam ekonomiści EBOiR. (s.22)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

dd2i5vp

W Polsce jest kapitał na przejęcie od zagranicznych inwestorów pakietów kontrolnych w instytucjach finansowych. Stać na to PZU czy PKO BP, ale w proces mógłby się też zaangażować NBP. (s.A1)

Resort finansów liczy, że dywidendy pozwolą uzupełnić ubytki w przyszłorocznym budżecie wywołane wolniejszym wzrostem gospodarczym. Trzeba będzie znaleźć, jeśli spełni się optymistyczny wariant, od 4 do 9 mld zł. (s.A3)

Sprzedawcy aut strzelili sobie w stopę. W obawie przed kryzysem importerzy zamówili za mało samochodów. Gdyby nie byli tacy ostrożni, mogliby znaleźć w tym roku chętnych na tyle pojazdów, ile przed rokiem. (s.A10)

PULS BIZNESU

dd2i5vp

Jak Kulczyk zrealizował sen o czarnym złocie. Na koncesję w Nigerii wyłożył ok. 800 mln zł z własnej kieszeni. Neconde, konsorcjum powołane przez grupę najbogatszego Polaka (ma w nim 40 proc. udziałów), sfinalizowało w poniedziałek umowę kupna 45 proc. udziałów w licencji OML 42 w Nigerii. (s.4)

Warta ścina zatrudnienie. Struktura ubezpieczyciela ma być prostsza. Dlatego pracę straci 100-200 osób. Firma zyska na wartości tuż przed sprzedażą. (s.7)

Solorz działa szybko. Będą cięcia w Polkomtelu. W spółce zostanie przeprowadzona restrukturyzacja. (s.9)

Powodzie w Tajlandii uderzyły w polski rynek IT. Rosną ceny dysków, za chwilę może zabraknąć laptopów. (s.10) (PAP)

morb/

dd2i5vp

Podziel się opinią

Share
dd2i5vp
dd2i5vp