Trwa ładowanie...
d2fe502

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 8 stycznia

...

Share
d2fe502

08.01. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 8 stycznia.

RZECZPOSPOLITA

Bumar i konsorcjum skupione wokół Huty Stalowa Wola szykują się do walki o wart nawet 20 mld zł program unowocześniania wojsk pancernych. Jeszcze niedawno planowano połączenie tych firm, teraz będą rywalizować. (s.A1,B1)

W dużych miastach w ubiegłym roku najbardziej staniały mieszkania jednopokojowe. Kupujący woleli dwa pokoje w podobnej cenie. (s.B2)

d2fe502

Ubiegły rok był przełomowy dla amerykańskiego sektora nieruchomości. Ceny domów przestały spadać. Ruszyły inwestycje budowlane. Prognozy na 2013 r. są jeszcze bardziej optymistyczne. (s.B3)

W tym roku na wynagrodzenia w jednostkach budżetowych rząd chce wydać 27,7 mld zł. To prawie o 6 mld zł więcej niż w 2008 r. (s.B3)

Analitycy uważają, że PGE powinna rozpisać przetarg na budowę bloku w Elektrowni Turów od nowa. Inaczej projekt będzie nierentowny. (s.B4)

W 2013 r. może nieco spaść popyt na wódkę. Wydatki na nią sięgną 14,7 mld zł. (s.B6)

d2fe502

Wilno nie wycofa się z budowy terminalu w Kłajpedzie, nawet jeśli dostanie z Rosji tańszy gaz. Litewski terminal LNG ruszy już w przyszłym roku. (s.B6)

Zdaniem Witolda Grabosia z KRRiTV, po uruchomieniu w Polsce naziemnej telewizji cyfrowej w docelowej formie nawet 1 mln klientów płatnej telewizji może z niej zrezygnować. (s.B7)

Fabryki aut w Polsce mają poważny problem. Spadek produkcji o blisko 190 tys. sztuk w ubiegłym roku to wcale nie koniec bessy. (s.B8)

Polimex wystawi na sprzedaż nieruchomości, które były zabezpieczeniem umowy o czasowym powstrzymaniu się banków od egzekwowania zobowiązań firmy. Do końca 2015 r. spółka ma zredukować koszty stałe o co najmniej 300 mln zł. Prezes spółki Robert Oppenheim zapewnia, że podjęte działania gwarantują, iż kwota oszczędności okaże się znacznie wyższa. Jednym ze sposobów na obniżkę kosztów są zwolnienia. (s.B8)

d2fe502

Wrocławski Sąd Apelacyjny zamknął w poniedziałek rozprawę MCI Management kontra Skarb Państwa. Wyrok wyda 17 stycznia. Fundusz domaga się ok. 60 mln zł odszkodowania. (s.B8)

W tym roku oprocentowanie depozytów będzie niższe niż w poprzednim, ale na szczęście będzie też spadać inflacja. (s.B10)

PARKIET

Mimo licznych postulatów branży maklerskiej, GPW nie zdecydowała się na zmianę harmonogramu sesji z początkiem 2013 r. Maklerzy jednak nie składają broni i liczą, że giełda w końcu się ugnie, skracając sesję o godzinę, do 16.30. (s.1)

d2fe502

Ważą się losy Wilbo. Zarząd początkowo wnioskował o upadłość likwidacyjną rybnej spółki, potem wniosek wycofano. Już jutro może się okazać, czy jest szansa na układ z wierzycielami. (s.4)

GAZETA WYBORCZA

W grudniu Polacy zarejestrowali prawie o 23 proc. aut mniej niż rok wcześniej. To źle wróży sprzedawcom aut w tym roku, jeśli nie handlują luksusowymi autami. (s.19)

PULS BIZNESU

Zachodnie centrale firm wiatrowych niecierpliwie czekają na ustawę o OZE. Grożą wyjściem lub zamrożeniem projektów. (s.2)

d2fe502

Grunty uziemiły sprzedaż Niedzicy. Prawny galimatias zablokował prywatyzację elektrowni wycenianej na 600 mln zł. Na długo. (s.3)

Co trzeci bezrobotny od ręki dostałby pracę, gdyby kwalifikacje nie rozmijały się z oczekiwaniami pracodawców. (s.4,5)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Dziś, we wtorek, wojewódzki inspektorat nadzoru budowlanego rozstrzygnie, czy pas startowy w Modlinie został naprawiony prawidłowo. (s.A8)

PBG poprosiło ARP o wstrzymanie procedury rozpatrywania wniosku o 200 mln zł pomocy publicznej. "Powodem jest przyspieszenie prac nad restrukturyzacją spółki i układem z wierzycielami" - powiedział Jacek Balcer, doradza zarządu PBG. (s.A9)

Netia i kablówki dzięki obniżce MTR mogą zaatakować atrakcyjnymi ofertami rozmów na komórki. (s.A11)(PAP)

morb/

d2fe502
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fe502
d2fe502