Trwa ładowanie...
d4mrdlg
d4mrdlg

Przegląd wiadomości gospodarczych, sobota-niedziela 20-21 czerwca

...
Share
d4mrdlg

ZAGRANICA

- Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Jean-Claude Trichet wezwał w niedzielę do rezygnacji z jakichkolwiek nowych rządowych bodźców dla gospodarki, deklarując jednocześnie, że w roku 2010 zaznaczy się globalne odrodzenie ekonomiczne.

- Największa grupa zbrojna Nigerii, Ruch na rzecz Wyzwolenia Delty Nigru (Mend), poinformowała w niedzielę, że przeprowadziła atak na dwa rurociągi należące do koncernu Royal Dutch Shell.

d4mrdlg

KRAJ

- Akcjonariusze Jutrzenki zdecydowali o wypłaceniu z zysku za 2008 rok 0,03 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Walne PolRestu upoważniło zarząd spółki do skupienia maksymalnie 2,5 mln akcji własnych spółki. Wysokość zapłaty za nabywane akcje, powiększona o koszty ich nabycia będzie nie większa niż 10,5 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Vistula planuje emisję 8.247.423 akcji serii I w drodze subskrypcji prywatnej, skierowanej wyłącznie do wybranych przez zarząd podmiotów. Cena emisyjna akcji wynosi 4,85 zł - podała spółka w projektach uchwał na walne, które odbędzie się 29 czerwca.

- Akcjonariusze Hydrotora zdecydowali o wypłacie z zysku za 2008 rok 1,80 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie. (PAP)

pam/

d4mrdlg

Podziel się opinią

Share
d4mrdlg
d4mrdlg