Trwa ładowanie...
d3u41w4

Przegląd wiadomości gospodarczych, sobota-niedziela, 20-21listopada

...

d3u41w4
d3u41w4

21.11. Warszawa (PAP) - Przegląd wiadomości gospodarczych.

KRAJ - System emerytalny nie może rozwiązywać wszystkich problemów finansów publicznych. Jest w nim wiele rzeczy do zreformowania i trzeba to zrobić, ale nie podejmować pochopnych decyzji podyktowanych doraźnymi potrzebami budżetu - powiedział PAP minister Michał Boni.

- Prezes Państwowej Agencji Atomistyki, prof. Michał Waligórski ocenia, że przystąpienie Polski do Agencji Energii Atomowej (Nuclear Energy Agency - NEA) OECD to duży sukces, również z powodu możliwości uzyskania dostępu do prac zespołów zajmujących bezpieczeństwem jądrowym.

ZAGRANICA

d3u41w4

- Na marginesie szczytu NATO w Lizbonie kanclerz Niemiec oraz prezydent Francji przekonywali premiera Wielkiej Brytanii w sprawie zablokowanego przez Londyn budżetu UE na 2011 r. - podały źródła francuskie. Temat poruszył też prezydent Bronisław Komorowski.

- Minister finansów Irlandii Brian Lenihan powiedział w niedzielę sieci radiowej RTE, że poprze decyzję o wystąpieniu do wspólnoty międzynarodowej z prośbą o pomoc finansową dla jego kraju rzędu kilkudziesięciu milionów euro.

- Ministrowie finansów krajów strefy euro odbędą w niedzielę o 19.00 telekonferencję w sprawie pomocy finansowej dla Irlandii. Dublin zdecydowany jest wystąpić o taką pomoc, ale - jak twierdzą źródła dyplomatyczne - nie musi jeszcze podejmować tej decyzji. (PAP)

map/

d3u41w4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u41w4