Trwa ładowanie...
d3cn9fb
d3cn9fb

Przegląd wiadomości gospodarczych, sobota-niedziela 21-22 maja, 20.00

...
Share
d3cn9fb

22.05. Warszawa (PAP) - Przegląd wiadomości gospodarczych

KRAJ

- Grupa ITI może sprzedać Multikino firmie z branży zamiast na giełdzie. Szacunkowa wartość transakcji to nawet 400 mln zł - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

d3cn9fb

- Grupa Lotos obniżyła w sobotę ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 20 zł na tysiąc litrów spadła cena benzyny bezołowiowej 95, 95AL oraz 98.

- PKN Orlen obniża od soboty hurtowe ceny oleju napędowego o 6 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny benzyny nie ulegają zmianie - poinformował płocki koncern.

- PKN Orlen obniża od soboty hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 9 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

ZAGRANICA

d3cn9fb

- Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła spadki notowań, m.in. z powodu niepewności co do rozwoju sytuacji w niektórych dotkniętych kryzysem finansowym państwach Unii Europejskiej, głównie Grecji.

- Międzynarodowy Fundusz Walutowy, zgodnie z oczekiwaniami, udzielił pożyczki pomocowej pogrążonej w kryzysie finansowym Portugalii. Jak poinformował w piątek MFW, rząd w Lizbonie otrzyma 26 mld euro w ciągu trzech lat.

- Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju obniżył swoją prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski. Przewiduje, że wyniesie on w tym roku 3,8 proc., a w roku przyszłym spadnie do 3,5 proc.

- Rosyjski koncern Gazprom jest gotowy wykupić od Białorusi 50 proc. akcji państwowego przedsiębiorstwa gazociągowego Biełtransgaz za 2,5 mld dolarów - powiedział białoruski premier Michaił Miasnikowicz, cytowany w sobotę przez portal Telegraf.by. (PAP)

dan/

d3cn9fb

Podziel się opinią

Share
d3cn9fb
d3cn9fb