Trwa ładowanie...
d45po9f
d45po9f

Przegląd wiadomości gospodarczych, sobota-niedziela, 22-23 maja

...
Share
d45po9f

23.05. Warszawa (PAP) - Przegląd wiadomości gospodarczych

KRAJ

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że kupnem Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police są zainteresowani europejscy inwestorzy, ale także firmy spoza naszego kontynentu.

d45po9f

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że resort oczekuje od zarządu TVP ograniczania kosztów, szukania rezerw i inwestowania w rozwój spółki. Dodał, że tylko takie działania mogą poprawić sytuację TVP.

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że do końca maja zostanie uruchomiona procedura przetargowa dla niesprzedanych w ubiegłym roku części majątku stoczni Gdynia.

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że resort skarbu planuje zaprosić inwestorów do negocjacji w sprawie prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich na przełomie 2010 i 2011 roku.

Privilege Capital Management sprzedał 17 maja 9 mln akcji, czyli 64,7 proc. kapitału Ibiza Ice Cafe, operatora lodziarnio-kawiarni, i obecnie nie posiada już akcji tej spółki - poinformowała Ibiza Ice Cafe w komunikacie. Astoria Capital kupiła natomiast w ostatnich dniach łącznie 40,24 proc. kapitału spółki.

d45po9f

IZNS Iława zawarł z se spółką Atimex umowę, zgodnie z którą objął 3,2 mln akcji Atimeksu i po ich objęciu będzie posiadał 97,1 proc. akcji tej spółki - poinformowała IZNS Iława w komunikacie.

Spółka Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne planuje przeznaczyć z zysku netto za 2009 rok 510.340 zł na wypłatę dywidendy, czyli po 0,19 zł na akcję - poinformowała spółka w projektach uchwał na walne zgromadzienie akcjonariuszy, które odbędzie się 18 czerwca.

Grupa Lotos od soboty obniża cenę hurtową benzyny bezołowiowej 95 o 71 zł na tysiąc litrów, benzyny bezołowiowej 98 o 42 zł, oleju napędowego o 80 zł, a oleju opałowego o 58 zł - poinformowało biuro prasowe spółki.

PKN Orlen podnosi od soboty hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 42 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

d45po9f

PKN Orlen podnosi od soboty hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 38 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 37 zł i oleju napędowego o 39 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

ZAGRANICA

Władze Hiszpanii nie ugną się pod presją związków zawodowych i nie zmienią planu, przewidującego zaoszczędzenie 15 mld euro - oświadczył w niedzielę premier Jose Rodriquez Zapatero.

W zakładach Fiata w Polsce nie planuje się redukcji pracowników - powiedział w sobotę Ansie wiceminister spraw zagranicznych Włoch Alfredo Mantica, składający wizytę w Warszawie. Tak odniósł się do przedstawionego niedawno planu strategicznego koncernu.

d45po9f

Iran zrezygnuje z planu wymiany swoich zapasów uranu na paliwo do reaktora badawczego w Teheranie, uzgodnionego z Turcją i Brazylią, jeśli USA nałożą na niego nowe sankcje - oświadczył w niedzielę przewodniczący parlamentu Ali Laridżani.

Prezydent USA Barack Obama poinformował w sobotę, że powołał komisję do wyjaśnienia okoliczności zanieczyszczenia wód Zatoki Meksykańskiej. Komisji przewodniczyć będą: były senator Bob Graham i były szef Agencji ds. Ochrony Środowiska (EPA) William Reilly.

Administracja prezydenta Baracka Obamy zniosła w piątek sankcje wobec trzech rosyjskich firm i instytucji, nałożone za pomaganie Iranowi w rozwijaniu broni nuklearnej - podała w sobotę agencja AP.

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton zaapelowała w niedzielę o "sprawiedliwy udział" amerykańskich firm w chińskim rynku i o jasne zasady współpracy gospodarczej z Chinami.(PAP)

bas/

d45po9f

Podziel się opinią

Share
d45po9f
d45po9f