Trwa ładowanie...
d6bm21m
d6bm21m

Przegląd wiadomości gospodarczych, sobota-niedziela, 3-4 lipca

...
Share
d6bm21m

04.07. Warszawa (PAP) - Przegląd wiadomości gospodarczych

KRAJ

- Są szanse na zrealizowanie planu resortu skarbu ws. uzyskania przychodów z prywatyzacji w br. na poziomie 25 mld zł - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP. Dodają, że dotychczasowe wpływy w wysokości ok. 12 mld zł to dobry wynik.

d6bm21m

- Małżeństwa rozliczające się wspólnie z podatku dochodowego będą mogły odliczać od swojego rocznego dochodu wydatki na dobrowolne ubezpieczenie emerytalne - wynika z projektu zmiany ustawy o PIT.

ZAGRANICA

- Prezydent USA Barack Obama zapowiedział w sobotę, że jego administracja przeznaczy dwa mld dol. na budowę nowych elektrowni słonecznych - podaje agencja AP.

- Misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) w Kijowie poinformowała w sobotę o uzgodnieniu z rządem Ukrainy kredytu stand-by w wysokości 14,9 mld dolarów na 2,5 roku. Porozumienie rozpatrzą pod koniec lipca władze funduszu.

- Minister finansów George Osborne polecił resortom rządowym przygotowanie planu zmniejszenia ich wydatków o 25-40 proc. do końca lipca. Jest to więcej niż sugerowane pod koniec czerwca 25 proc. - informuje telewizja Sky.(PAP)

map/

d6bm21m

Podziel się opinią

Share
d6bm21m
d6bm21m