Trwa ładowanie...
dm5tgj2

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 27 maja godz. 20

Share
dm5tgj2

ORLEN ASFALT

Rada nadzorcza Orlen Asfalt z grupy PKN Orlen powołała zarząd na kolejną kadencję w dwuosobowym składzie, w którym ponownie znaleźli się: prezes Krzysztof Suszek oraz członek zarządu Remigiusz Miecznikowski - podała we wtorek spółka.

Suszek jest szefem spółki Orlen Asfalt od 2008 r., natomiast Miecznikowski jest tam dyrektorem ds. finansowych od 2007 r.

dm5tgj2

Orlen Asfalt jest jednym z największych w Polsce podmiotów produkujących i sprzedających asfalty drogowe i przemysłowe, ma 38-40 proc. udziałów w polskim rynku asfaltów i około 32 proc. w rynku czeskim. W październiku 2012 r. spółka kupiła 100 proc. udziałów czeskiej Paramo Asfalt z grupy Unipetrol, w której udziały ma PKN Orlen, a w kwietniu 2013 r. uruchomiła biuro handlowe w Rumunii.

Całościowy pakiet udziałów w Orlen Asfalt posiada PKN Orlen.

PZU

PZU jest zainteresowany przejęciami w regionie, jednak nie spodziewa się, że dojdzie do dużych takich transakcji w tym roku - poinformował Przemysław Dąbrowski, członek zarządu spółki.

dm5tgj2

"Raczej nie zakładamy dużych transakcji M&A w tym roku. Są możliwe transakcje mniejsze, które nie będą miały wpływu na wyniki i bilans grupy" - powiedział we wtorek Dąbrowski na czacie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Poinformował, że PZU może przeznaczyć na przejęcia 5-10 mld zł.

"PZU chce cały czas przejmować ubezpieczycieli poza granicami Polski, w obszarze Centralnej i Wschodniej Europy" - powiedział Dąbrowski.

Dąbrowski dodał, że ostatnie ulewy nie powodują ponad normalnego ryzyka ubezpieczeniowego. "Obserwowane przez nas dotychczasowe skutki zdarzeń pogodowych wpisują się w długoterminowe trendy w ubezpieczeniach majątkowych" - stwierdził Dąbrowski.

dm5tgj2

W kwietniu PZU podpisało umowy zakupu od RSA spółek Lietuvos Draudimas AB, AAS Balta i Codan Forsikring A/S oraz działającego w Polsce Link4. Łączna kwota transakcji wyniesie około 360 mln euro. Transakcja ma być sfinalizowana w drugiej połowie 2014 roku.

Z kolei w maju PZU informował, że został strategicznym inwestorem w spółkach Orlen Medica oraz Prof-Med.

STOMIL SANOK

Stomil Sanok zamierza wypłacić 1,27 zł dywidendy na akcję za 2013 rok - podała spółka w projektach uchwał na walne zgromadzenie, które odbędzie się 23 czerwca.

Proponowany dzień dywidendy to 23 czerwca, a jej wypłaty - 8 lipca.

Z zysku za 2012 rok Stomil Sanok wypłacił 1,15 zł dywidendy na akcję.

dm5tgj2

Podziel się opinią

Share
dm5tgj2
dm5tgj2