Trwa ładowanie...
d6tf23e
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Przełamane wsparcia - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a najbardziej ucierpiały akcje spółek o największej kapitalizacji, gdzie spadek przekroczył pułap 1,3%. Po niższym otwarciu indeksy wyznaczyły dzienne maksima, ale kolejne godziny upłynęły pod znakiem pogłębienia spadku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przełamane wsparcia - giełdowy komentarz poranny
(Thinkstockphotos)
d6tf23e

W końcowej fazie sesji kupujący podjęli próbę ograniczenia strat, ale sztuka ta powiodła się na walorach o średniej kapitalizacji. Po sesji pozostały kolejne negatywne czarne korpusy, a jedynie dolne cienie wskazują, iż na niższych poziomach pojawia się popyt wierzący w kontynuację zwyżek.

WIG-20 przełamał wszystkie krótkoterminowe poziomy wsparcia wynikające z wcześniejszych lokalnych minimów, co zwiększa prawdopodobieństwo testu minimów z listopada i października odpowiednio na 2385 i 2353. Myślę, że wcześniej jednak indeks winien skorygować spadek z ostatnich godzin, a najbliższy opór znajduje się na 2405. W przypadku jego przełamania popyt winien ujawnić się na 2414 i 2417. Pokonanie tego ostatniego pułapu będzie sugerowało możliwość wyczerpania potencjał spadkowego, a w takim przypadku kupujący winni testować 2433, gdzie znajduje się linia trendu spadkowego lub też 2448, który jest aktualnie kluczowym poziomem oporu. Jego przebicie będzie zapowiadało test maksimów na 2460 i również 2476, a cały ten układ trzeba będzie interpretować jako bardziej rozbudowaną strukturę korekcyjną.
Najbliższe wsparcie znajduje się na wczorajszym dołku na 2391, a jego przełamanie odczytam jako zapowiedź testu 2385, a razie jego przebicia 2370, gdzie znajduje się wsparcie wynikające z równości fal spadkowych. W dłuższej perspektywie negatywnym sygnałem będzie zejście poniżej 2353, gdyż w takim wypadku potwierdzony zostanie trend spadkowy od wrześniowych szczytów. W takim wypadku trzeba się będzie liczyć z perspektywą testu 2320 lub też 2299.

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34183/biuletyn_poranny_20141210.pdf )

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d6tf23e

Podziel się opinią

Share
d6tf23e
d6tf23e