Trwa ładowanie...
d4f2lp8

Przemysław Danowski został nowym prezesem ZPC Otmuchów

Warszawa, 24.11.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza ZPC Otmuchów powołała Przemysława Danowskiego na stanowisko prezesa zarządu z dniem dzisiejszym, podała spółka.

Share
d4f2lp8

"Zgodnie z decyzją rady nadzorczej, mandat pana Przemysława Danowskiego jako prezesa zarządu spółki wygasa równocześnie z wygaśnięciem mandatu pozostałych członków zarządu" - czytamy w komunikacie.

Przemysław Danowski jest magistrem ekonomii, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Posiada również tytuł CFA. Od 2015 r. jest członkiem zarządu Warsaw Equity Group (WEG), wcześniej - w latach 2009-2015 - był kolejno menedżerem i dyrektorem inwestycyjnym w WEG. W latach 2006-2009 był analitykiem Trigon Group, podano także.

Jest on także obecnie m.in. przewodniczącym rady nadzorczych spółek Artifex Mundi oraz Vigo System.

29 września 2016 r. Mariusz Popek złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu ZPC Otmuchów ze skutkiem na dzień 30 września 2016 roku. W tym samym dniu rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ze skutkiem na 30 września złożył Bartłomiej Bień. Wówczas rada nadzorcza powołała - z dniem 1 października br. - Bogusława Szladewskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki oraz delegowała również z dniem 1 października Przemysława Danowskiego, pełniącego funkcję przewodniczącego rady nadzorczej ZPC Otmuchów, do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu do czasu powołania nowego prezesa, jednak nie dłużej niż na okres trzech miesięcy tj. do 31 grudnia 2016 r. W związku z delegowaniem Danowskiego do pełnienia funkcji prezesa zarządu, rada nadzorcza odwołała go z funkcji przewodniczącego rady, a funkcję tę powierzyła Jackowi Giedrojć.

Z kolei wczoraj Danowski złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej spółki.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów miały w 2015 r. 242 mln zł skonsolidowanych przychodów. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d4f2lp8

Podziel się opinią

Share
d4f2lp8
d4f2lp8