ycipk-13qsif
IAR
Gospodarka

Przeprosiny kosztowały 61 tysięcy zł

Ponad 61 tysięcy złotych PKP wydały na ogłoszenia prasowe, w których przepraszały za zamieszanie wywołane wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Wiceszef komisji Wiesław Szczepański z SLD dostał po dwóch miesiącach odpowiedź z resortu infrastruktury w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przeprosiny kosztowały 61 tysięcy zł
(AFP)
ycipk-13qsif

Poseł przypomina, że przeprosiny ukazały się w trzech gazetach - "Super Ekspresie", "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Wyborczej". Podkreślił, że koszty ogłoszeń zostały zapłacone ze środków własnych PKP.
- To znaczy, że na te przeprosiny złożyli się wszyscy pasażerowie - powiedział.

Wiesław Szczepański wyjaśnił, że za 60 tysięcy można wyremontować jeden wagon kolejowy. Polityk przypomniał, że na Grochowie w Warszawie są takie wagony. Dodał, że można także zrobić rewizję co najmniej trzech wagonów. Jego zdaniem te pieniądze zostały wyrzucone w błoto, bowiem PKP przepraszały za winę prezesów. Podkreślił, że zdaniem ministra te koszty mieli ponieść prezesi spółki, a tymczasem ponieśli je pasażerowie.

W wyniku zamieszania z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy stanowisko stracił odpowiedzialny za koleje wiceminister Juliusz Engelhardt. Zastąpił go Andrzej Massel. Odwołano także prezesa PKP Andrzeja Wacha.

ycipk-13qsif
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-13qsif

ycipk-13qsif
ycipk-13qsif