Trwa ładowanie...
IAR
Gospodarka

Przeprosiny kosztowały 61 tysięcy zł

Ponad 61 tysięcy złotych PKP wydały na ogłoszenia prasowe, w których przepraszały za zamieszanie wywołane wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Wiceszef komisji Wiesław Szczepański z SLD dostał po dwóch miesiącach odpowiedź z resortu infrastruktury w tej sprawie.
Share
Przeprosiny kosztowały 61 tysięcy zł
Źródło: AFP
d4enjyu

Poseł przypomina, że przeprosiny ukazały się w trzech gazetach - "Super Ekspresie", "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Wyborczej". Podkreślił, że koszty ogłoszeń zostały zapłacone ze środków własnych PKP.
- To znaczy, że na te przeprosiny złożyli się wszyscy pasażerowie - powiedział.

Wiesław Szczepański wyjaśnił, że za 60 tysięcy można wyremontować jeden wagon kolejowy. Polityk przypomniał, że na Grochowie w Warszawie są takie wagony. Dodał, że można także zrobić rewizję co najmniej trzech wagonów. Jego zdaniem te pieniądze zostały wyrzucone w błoto, bowiem PKP przepraszały za winę prezesów. Podkreślił, że zdaniem ministra te koszty mieli ponieść prezesi spółki, a tymczasem ponieśli je pasażerowie.

W wyniku zamieszania z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy stanowisko stracił odpowiedzialny za koleje wiceminister Juliusz Engelhardt. Zastąpił go Andrzej Massel. Odwołano także prezesa PKP Andrzeja Wacha.

d4enjyu

Podziel się opinią

Share
d4enjyu
d4enjyu