Trwa ładowanie...

Przeszukania w Dell. Wkroczył UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przeprowadził przeszukania w firmie Dell. Miały one związek postępowaniem wyjaśniającym, w którym urząd sprawdza, czy pomiędzy spółkami należącymi do koncernu, a ich dystrybutorami nie doszło do niedozwolonego podziału rynku.

Przeszukania w Dell. Wkroczył UOKiKŹródło: WP.PL
d3tvgsh
d3tvgsh

"Przeszukania rozpoczęły się 8 kwietnia i trwały sześć dni. Wzięło w nich udział 10 pracowników urzędu. W asyście policji zabezpieczyli dane elektroniczne, głównie e-maile pomiędzy pracownikami spółek" - czytamy w komunikacie.

Działania UOKiK miały związek z prowadzonym postępowaniem wyjaśniającym, w którym Urząd sprawdza, czy pomiędzy polskimi spółkami koncernu Dell Technologies: Dell i EMC Computer Systems Poland a ich partnerami handlowymi nie doszło do zawarcia porozumienia ograniczającego konkurencję.

Chodzi o sprzedaż produktów marki Dell i Dell EMC, m.in. serwerów informatycznych oraz macierzy dyskowych wykorzystywanych do przechowywania, administrowania i udostępniania przetwarzanych danych - czytamy w zamieszczponym na stronie UOKiK komunikacie.

d3tvgsh

"Podejrzewamy, że mogło dojść do podziału rynku. Firmy i instytucje państwowe, które chciały kupić sprzęt informatyczny, mogły być przypisane poszczególnym sprzedawcom. Tym samym mogły nie mieć możliwości uzyskania tańszej oferty od innych dystrybutorów Dell, nawet jeśli sami się do nich zgłosili. Podejrzewamy również, że producent mógł dyscyplinować partnerów, którzy nie stosowali się do uzgodnień" - powiedział prezes UOKiK Marek Niechciał, cytowany w komunikacie.

Podejrzewana praktyka mogła naruszać zarówno polskie, jak i unijne przepisy, dlatego Urząd poinformował o sprawie Komisję Europejską.

Zobacz także: Tak naprawia się twoje komputery

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tvgsh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tvgsh