Trwa ładowanie...
d4edh5u
giełda

Przewozy Regionalne i PKS Ostrowiec Św. podpisały porozumienie o współpracy

Warszawa, 25.04.2017 (ISBnews) - Przewozy Regionalne (PR), operator pociągów pod marką Polregio, oraz PKS Ostrowiec Świętokrzyski podpisali porozumienie, dzięki któremu pasażerowie będą mogli skorzystać ze wspólnych połączeń kolejowo-autobusowych. Bilety na nie kupią na portalu e-podróżnik.pl w ramach jednej transakcji, podali przewoźnicy.

Share
d4edh5u

Nowa oferta przewozowa to m.in. kursy autobusów do Krzemionek i Bałtowa dopasowane do godzin kursowania pociągów Polregio, co poprawi znacznie komfort dojazdu z Kielc. Ułatwienie zakupu biletu przez internet w ramach jednej transakcji za pośrednictwem portalu e-podróżnik to początkowy etap wdrożenia tego typu usługi dla pasażerów kolei, podkreślono w komunikacie.

"Jeszcze w maju br. planujemy rozszerzenie współpracy z e-podróżnikiem - sprzedaż biletów na wszystkie pociągi Polregio" - powiedział prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski, cytowany w komunikacie.

"Misją portalu e-podróżnik.pl jest ułatwianie pasażerom planowania podróży - zarówno w zakresie wyszukiwania wygodnych połączeń, jak i zakupu biletów online. Teraz, dzięki współpracy Polregio i PKS Ostrowiec Świętokrzyski, użytkownicy naszego portalu mają możliwość zakupu, ramach jednej transakcji, biletu na połączenia kolejowo-autobusowe. Mam nadzieję, że ta inicjatywa przekona innych przewoźników do integrowania swoich ofert, z korzyścią dla pasażerów" - dodał prezes firmy Teroplan, właściciela wyszukiwarki e-podroznik.pl, Andrzej Soroczyński.

d4edh5u

W połowie stycznia br. Polregio oraz przedstawiciele przewoźników autobusowych z różnych regionów kraju podpisali list intencyjny o współpracy w zakresie integracji transportu kolejowego i komunikacji autobusowej. Przewoźnicy zadeklarowali rozwój kooperacji w zakresie koordynacji oferty przewozowej i zintegrowania informacji o rozkładach jazdy na wybranych trasach. Kolejne etapy to sprzedaż biletów z wykorzystaniem jednej platformy sprzedażowej oraz stworzenie zintegrowanej oferty taryfowej, przypomniano.

(ISBnews)

d4edh5u

Podziel się opinią

Share
d4edh5u
d4edh5u