Trwa ładowanie...
d1oqq7o

Przychody z prywatyzacji na poz. 25 mld zł realne, jeżeli PGE przejmie Energę - Bury, MSP (opis)

08.10. Warszawa (PAP) - Przychody z prywatyzacji na poziomie 25 mld zł są realne, pod warunkiem, że PGE przejmie Energę - powiedział dziennikarzom Jan Bury, wiceminister...

Share
d1oqq7o

08.10. Warszawa (PAP) - Przychody z prywatyzacji na poziomie 25 mld zł są realne, pod warunkiem, że PGE przejmie Energę - powiedział dziennikarzom Jan Bury, wiceminister skarbu.

"Planowane na ten rok przychody z prywatyzacji na poziomie 25 mld złotych są realne i do wykonania, takie są oczekiwania ministra finansów, nie ma tutaj żadnych zagrożeń dla tych przychodów pod warunkiem, że PGE przejmie Energę. Liczymy, że decyzja prezes UOKiK będzie w tej sprawie pozytywna" - powiedział Bury w Sejmie.

Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało w pod koniec września umowę sprzedaży akcji Energi na rzecz Polskiej Grupy Energetycznej. Za pakiet 84,19 proc. akcji Energi PGE ma zapłacić 7,53 mld zł.

Realizacja transakcji jest uwarunkowana uzyskaniem zgody UOKiK, którego prezes Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel stanowczo sprzeciwia się planom przejęcia Energi przez PGE, argumentując, że ta koncentracja znacząco ograniczyłaby konkurencję na krajowym rynku energii. (PAP)

bg/ pif/ mak/ ana/

d1oqq7o

Podziel się opinią

Share
d1oqq7o
d1oqq7o