Trwa ładowanie...
d29oy0t

PSL przyjmuje z dobrą wolą deklarację PO o kontynuowaniu rozmów ws. reformy emerytalnej - Pawlak

21.03. Warszawa (PAP) - Polskie Stronnictwo Ludowe przyjmuje z dobrą wolą deklarację Platformy Obywatelskiej o kontynuowaniu rozmów w sprawie reformy emerytalnej - poinformował w...
Share
d29oy0t

21.03. Warszawa (PAP) - Polskie Stronnictwo Ludowe przyjmuje z dobrą wolą deklarację Platformy Obywatelskiej o kontynuowaniu rozmów w sprawie reformy emerytalnej - poinformował w środę wicepremier i szef PSL Waldemar Pawlak.

"Przyjmujemy z dobrą wolą deklarację, w której zarząd PO upoważnia premiera do rozmów również z PSL. To są deklaracje, które budują przestrzeń do debaty o znalezieniu dobrych rozwiązań dotyczących bardzo ważnych dla każdego z nas systemu emerytur" - powiedział na konferencji prasowej Pawlak.

"(...) Jutro po południu odbędzie się spotkanie Komisji Trójstronnej. Ta debata ma bardzo szeroki i bardzo ważny wymiar społeczny i zmierza, jak sądzimy, aby znaleźć rozwiązanie szeroko akceptowane" - dodał.

d29oy0t

Zarząd krajowy PO zdecydował w środę, że Platforma będzie przekonywać PSL do poparcia projektu zmian podnoszącego wiek emerytalny. Jednocześnie zarząd partii upoważnił premiera Donalda Tuska do konsultacji z innymi klubami parlamentarnymi ws. zbudowania szerokiej większości dla reformy emerytalnej.

We wtorek PO i PSL nie porozumiały się w sprawie planów zmian w systemie emerytalnym. (PAP)

bg/ fdu/ jtt/

d29oy0t

Podziel się opinią

Share
d29oy0t
d29oy0t