Trwa ładowanie...

Psy w metrze? Tak, ale tylko w torbie

Właściciele psów są bardzo kreatywni. Tak omijają zakaz wprowadzania psów do metra.

Psy w metrze? Tak, ale tylko w torbieŹródło: Eastnews, fot: Brykczynski/ZW/REPORTER
d1jk8j0
d1jk8j0

W nowojorskim metrze obowiązuje zakaz wprowadzania psów, chyba że opiekunowie będą transportować je w... "pojemnikach". Pasażerowie nie kryją zdziwienia, ale podjęli wyzwanie.

Przepisy mówią jasno: "Żadna osoba nie może wnieść zwierząt do transportu publicznego, chyba, że będą one zamknięte w pojemniku".

Pasażerowie z psami wielkości yorka nie mają się czym martwić, większe wyzwanie czeka właścicieli psów większych ras. Jak sobie radzą z zakazem obowiązującym w metrze? Bez wątpienia są bardzo kreatywni.

Niektórzy wkładają swoje psy do... torby. Czworonogi dzielnie znoszą podróż. Pytanie, czy ich opiekunowie są równie zadowoleni?

d1jk8j0

Only in New York a person would put a huge dog in a bag on the subway cc: @Gothamist pic.twitter.com/0TpvPl37EA -- Alex Romano (@alexromano) 20 lipca 2016

W Polsce pies może być przewożony w transporcie publicznym, jeśli nie zachowuje się agresywnie, ma kaganiec i trzymany jest na smyczy, nie utrudnia przejścia oraz nie będzie zagrażał bezpieczeństwu ruchu.

Ponadto właściciel musi posiadać przy sobie dokument, który poświadcza aktualność wymaganych szczepień weterynaryjnych. Pies nie może być przewożony w miejscu przeznaczonym do siedzenia.

d1jk8j0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jk8j0