Trwa ładowanie...

Pula EuroJackpot rośnie. 130 milionów złotych do zgarnięcia

W piątkowym losowaniu Eurojackpot w żadnym państwie biorącym udział w grze nie padła główna wygrana. Jednak Polsce przybył nowy milioner.

Share
Pula EuroJackpot rośnie. 130 milionów złotych do zgarnięciaŹródło: PAP
d2j4ds0

W ostatnim losowaniu do wygrania było 90 mln zł. Główna wygrana nie padła. Szczęście uśmiechęło się za to do jednego z naszych rodaków, który wytypował liczby wylosowane 6 października w Eurojackpot: 5, 17, 28, 40, 44 oraz 1, 8. Tym samym wygrał 1 127 877,90 zł. To najwyższa polska wygrana (III stopnia), którą odnotowano w losowaniu.

Rekordowa polska wygrana padła jednak w ubiegłym tygodniu w Łańcucie - było to 2 544 958,40 zł.

Największa gra liczbowa w Europie

EuroJackpot to największa gra liczbowa w Europie. Została ona założona w 2012 roku i od tego czasu zdążyła wyłonić kilkudziesięciu lottomilionerów. Obecnie bierze w niej udział aż 17 różnych krajów. W Eurojackpot możemy grać w Polsce od 9 września.

d2j4ds0

Ustawa hazardowa umożliwiła państwowemu monopoliście wejście w loterię multijurysdykcyjną, czyli taką, która odbywa się w wielu krajach. To właśnie dzięki temu Totalizator Sportowy mógł przyłączyć się do Eurojackpot.

Co prawda losy są nieco droższe niż naszego Lotto, ale wygrane znacznie bardziej okazałe.

Eurojackpot wchodzi do Polski:

Nawet kumulacje w Lotto rzędu 20 czy 30 mln wyglądają blado przy Eurojackpot. Tu minimalna wygrana wynosi 10 mln euro, czyli ok. 42 mln zł.

W innych krajach los można kupić taniej. Powód polskiej drożyzny?

Totalizator tłumaczy, że za polską ceną stoją wysokie podatki. Ustawa hazardowa nakłada obowiązek obłożenia każdego zakładu 2,5-złotową dopłatą na sport i kulturę.

d2j4ds0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j4ds0
d2j4ds0