Trwa ładowanie...
d1rcd50

Puławy i Tarnów zawarły aneks do umowy o kosolidacji przedłużający niektóre terminy (opis)

30.10. Tarnów (PAP) - ZA Puławy i ZA Tarnów zawarły aneks przedłużający termin na zawarcie umowy o konsolidacji w zakresie dotyczącym zasad ładu korporacyjnego, funkcjonalnej...

Share
d1rcd50

30.10. Tarnów (PAP) - ZA Puławy i ZA Tarnów zawarły aneks przedłużający termin na zawarcie umowy o konsolidacji w zakresie dotyczącym zasad ładu korporacyjnego, funkcjonalnej segmentacji obszarów biznesowych, kontynuacji uruchomionych projektów inwestycyjnych, w tym energetycznych, do dnia 14 listopada 2012 r. - podały spółki w komunikatach.

"Azoty Tarnów i ZA Puławy mają już jasny kierunek prac nad umową o konsolidacji, co więcej, w warstwie zasadniczej Komitet Sterujący (w jego skład wchodzą członkowie zarządów Azotów Tarnów, ZA Puławy oraz ZCh Police i ZAK, a także doradcy prawni i finansowi - przyp. PAP) wypracował już większość zapisów. Potrzebujemy jeszcze kilkunastu dni, by dopracować wszystko w szczegółach" - poinformował, cytowany w komunikacie prasowym, Jerzy Marciniak, prezes Azotów Tarnów.

"Prace nad umową o konsolidacji idą w dobrym kierunku. Duża jej część jest już uzgodniona, ale część zapisów wymaga jeszcze analizy i konsultacji, dlatego strony potrzebują dodatkowych kilkunastu dni na wypracowanie ostatecznych zapisów umowy" - wtóruje mu Paweł Jarczewski, prezes Puław, również cytowany w komunikacie.

Pod koniec września ZA Puławy i ZA Tarnów podpisały porozumienie określające zasady konsolidacji obu spółek w ramach wspólnej grupy kapitałowej, która ma mieć nazwę "Grupa Azoty".

d1rcd50

Podano wówczas, że umowa o konsolidacji ma być zawarta w dwóch etapach. Do 30 października 2012 r. miała być podpisana umowa w zakresie dotyczącym zasad ładu korporacyjnego, funkcjonalnej segmentacji obszarów biznesowych, kontynuacji uruchomionych projektów inwestycyjnych, w tym energetycznych, a w ciągu 30 dni po rejestracji przez sąd rejestrowy podwyższenia kapitału zakładowego ZA Tarnów - w zakresie strategii i synergii.

Podstawowymi celami strategicznymi grupy mają być: notowanie akcji Grupy Azoty w WIG 20, dążenie do zapewnienia akcjonariuszom spółek z grupy jednego z najwyższych w branży zwrotu z powierzonego kapitału oraz utrzymanie trwałej pozycji jednego z liderów w zakresie produkcji nawozów w Europie i liczącego się gracza na świecie.

Jak poinformował wiceminister skarbu, Rafał Baniak, w rozmowie z PAP w połowie października, MSP spodziewa się, że połączenie Azotów Tarnów i Zakładów Azotowych Puławy zakończy się w I kwartale 2013 r. Zaznaczył, że ostatecznie będzie to zależało od UOKiK i Komisji Europejskiej. (PAP)

jow/ ana/

d1rcd50
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rcd50