Trwa ładowanie...
d1vinah
15-09-2015 03:10

"Puls Biznesu": Cydr kusi wódkę

W ciągu najbliższych trzech lat rynek cydru się podwoi. Kwitnącej kategorii bacznie przyglądają się co najmniej dwaj producenci wódki - donosi "Puls Biznesu".

Share
d1vinah

W Polsce cydr odmieniany jest przez wszystkie przypadki od czasu ogłoszenia rosyjskiego embarga w sierpniu zeszłego roku - w ramach "patriotycznego obowiązku" zagospodarowania polskich jabłek. Jego sprzedaż zaczęła się rodzić rok wcześniej, wraz z obniżoną od stycznia 2013 r. akcyzą, której stawka stała się porównywalna z obowiązującą piwo.

W pierwszym roku nowych warunków sprzedaż cydru wyniosła 2 mln litrów - podaje Euromonitor International. W tym roku ma przekroczyć 19 mln litrów. To daje nam 11. miejsce w Europie. Na tym stosunkowo małym rynku konkurują już jednak trzy branże - piwowarzy, winiarze i producenci specjalizujący się tylko w cydrze. Czy znajdzie się tu jeszcze miejsce dla producentów wódki?

"Analizujemy rynek cydru i zastanawiamy się nad wejściem" - przyznał niedawno Monzer Elbrashy, dyrektor generalny CEDC, lider rynku wódki. Podobno Stock Spirits - wicelidera rynku wódki w Polsce - również mocno kusi ta kategoria.

d1vinah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vinah
d1vinah