Trwa ładowanie...
d49sj17
13-01-2016 04:45

"Puls Biznesu": Dziecięce wózki wyjeżdżają z Polski

W 2014 roku z Polski wyjechały wózki warte ponad 500 mln zł - szacuje GUS. Od wielu eksport wózków polskich marek wzrasta; najchętniej towar ten kupują Niemcy i Skandynawowie - informuje "Puls Biznesu".

d49sj17
d49sj17

Eksport mógłby być jeszcze większy, gdyby nie zawirowania na Wschodzie. Różnice kursowe, spadek siły nabywczej - to niektóre z wielu problemów polskich producentów - czytamy w artykule.

"Rosja i Ukraina to były nasze dwa kluczowe rynki. O ile w Rosji nadal dużo sprzedajemy i sytuacja się poprawia, to na Ukrainie handel się załamał" - wyjaśnia Piotr Machura, współwłaściciel firmy sprzedającej wózki cytowany przez gazetę. "Cały czas rozwijamy się natomiast na rynkach europejskich. Coraz lepiej radzimy sobie też w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i Hiszpanii. Na wszystkich notujemy dwucyfrowy wzrost" - dodaje.

Polskie firmy zysków poszukują również na Dalekim Wschodzie. Od ubiegłego roku na rynku chińskim swoje produkty sprzedaje częstochowski Deltim, który zleca tam też znaczną część produkcji.

d49sj17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49sj17