Trwa ładowanie...
d2uxn3u

"Puls Biznesu": Firmy boją się komputera

Polscy przedsiębiorcy jeszcze nie obawiają się hakerów. Zaczęli jednak dostrzegać zagrożenie dla biznesu w obszarze IT - pisze "Puls Biznesu".

Share
d2uxn3u

Polski biznes otworzył oczy i zaczyna widzieć, że informatyka oraz nowe technologie mogą być źródłem poważnych problemów - taki wniosek płynie z raportu globalnej firmy brokerskiej Aon. Od wielu lat bada ona obawy przedsiębiorców w różnych krajach.

W tym roku po raz pierwszy w historii w gronie największych zagrożeń dla polskiego biznesu firma ta umieściła ryzyko związane z IT. Ankietowani przez nią rodzimi przedsiębiorcy oceniają, że awaria używanych przez nich systemów informatycznych może mieć dla ich biznesu tak samo niszczycielskie skutki, jak opóźnienia w płatnościach czy znaczące wahania kursów walut.

Barbara Timofiejuk, dyrektor Aon Polska, wyjaśnia, że jest to efekt postępującej cyfryzacji polskich firm, których codzienna działalność jest w coraz większym stopniu uzależniona od systemów IT.

"Polscy przedsiębiorcy najczęściej obawiają się tego, z czym mają do czynienia na co dzień. Dynamiczny rozwój i wzrost znaczenia technologii IT sprawia, że coraz mniej firm pozostaje nieskomputeryzowanych, ale jednocześnie coraz więcej doświadcza problemów ze stosowanymi systemami" - mówi Barbara Timofiejuk.

d2uxn3u

Podziel się opinią

Share
d2uxn3u
d2uxn3u