Trwa ładowanie...
d13c6sv
d13c6sv

"Puls Biznesu": Kolejna spółdzielnia w grupie Mlekovity

Mlekovita zapowiada wielką konsolidację. Żeby konkurować po zniesieniu kwot, musi być większa - informuje "Puls Biznesu".
Share
d13c6sv

Do urzędu antymonopolowego trafił wniosek o zgodę na połączenie Mlekovity z Tomaszowską Spółdzielnią Mleczarską w Tomaszowie Lubelskim. "Dajemy przykład branży. W Polsce wciąż działa około 50 mniejszych spółdzielni. Włączając się do nas, otrzymują szansę dużego rozwoju, na który same nie będą sobie mogły pozwolić" - mówi Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity.

Jego zdaniem, do Mlekovity mogłoby trafić nawet 20-30 takich spółdzielni. "Jesteśmy otwarci na wszelkie rozmowy z branżą" - zapewnia prezes Mlekovity.

Tomaszewska spółdzielnia, jak wynika ze sprawozdania złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym, miała w zeszłym roku około 30 mln zł przychodów. Mlekovita, jak zapowiada Dariusz Sapiński, celuje w tym roku w 4 mld zł. W 2015 r. w całej UE zostanie zlikwidowany system kwot mlecznych. To, zdaniem Dariusza Sapińskiego, tym bardziej odpowiedni moment na większą konsolidację sektora.

d13c6sv

Podziel się opinią

Share
d13c6sv
d13c6sv