Trwa ładowanie...
d345nja
26-11-2015 02:40

"Puls Biznesu": Polacy pracują na swoim ponad 9 godzin dziennie

Tydzień pracy co trzeciego właściciela firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) przekracza w Polsce 50 godzin - pisze "Puls Biznesu".

d345nja
d345nja

W czasie wykraczającym ponad normy ustawowego etatu sektor MSP wytwarza w skali świata 8,3 bln USD - podaje Sage w raporcie nt. czasu poświęcanego działalności prowadzonej przez właścicieli firm do 100 pracowników. Listopadowe badanie objęło 11 krajów.

W Polsce właściciele firm i samozatrudnieni też pracują dłużej niż osoby na etatach. W ciągu tygodnia średnio o 4 godz. więcej statystyczny przedsiębiorca poświęca biznesowi. To odpowiada 13 miesiącom pracy etatowej.

A wielu zabiera to jeszcze więcej czasu - ponad 30 proc. właścicieli firm przyznaje, że ich tydzień pracy jest dłuższy niż 50 godzin.

Piotr Ciski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Sage, wskazuje, że dane te odnoszą się do badania czasu pracy wykonywanej na stanowisku, np. w biurze. Zdecydowana większość przedsiębiorców w rzeczywistości pracuje i angażuje się we własną działalność także poza swoim stanowiskiem pracy - zauważa.

d345nja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d345nja

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj