Trwa ładowanie...
d3dudks

"Puls Biznesu": Starszy komputer droższy niż nowy

Cykl życia komputerów w mniejszych firmach wynosi od dwóch do pięciu lat. Im starszy sprzęt, tym wyższe koszty jego użytkowania - donosi "Puls Biznesu".

Share
d3dudks

Przedsiębiorstwa z sektora MSP wymieniają komputery stacjonarne średnio co 3,8 roku. Żywotność notebooków i laptopów sięga 3,2 roku, a netbooków - 2,1 roku - wynika z najnowszego raportu Lenovo "Komputery w polskich firmach MŚP 2015".

Są jednak przedsiębiorstwa, które kupują nowe urządzenia rzadziej niż raz na siedem lat. Najwięcej firm trzyma u siebie ponad 7-letnie desktopy (11 proc.), rzadziej są to notebooki i netbooki (odpowiednio 4 i 2 proc.). Co rok sprzęt IT wymienia tylko 1 proc. przedsiębiorców.

"Przestarzałe komputery, nie zapewniając użytkownikom oczekiwanego komfortu, przekładają się na ich niższą wydajność. Pobierają też znacznie więcej energii, co znajduje odzwierciedlenie w wyższych rachunkach za prąd" - mówi Mirosław Pisaniec, menedżer ds. sprzedaży i obsługi sektora MSP w spółce Lenovo.

Najczęstszym powodem pozbywania się przez firmy wysłużonych maszyn jest ich zużycie (73 proc.), zniszczenie (40 proc.) i wzrost wymagań sprzętowych związany z wykonywaniem nowych zadań (38 proc.).

d3dudks

Podziel się opinią

Share
d3dudks
d3dudks