Trwa ładowanie...
d1jeotf

"Puls Biznesu": Start-upy pod parasolem fundacji

Powołana pod koniec ubiegłego roku fundacja Startup Poland chce być głosem środowiska startupowego - informuje "Puls Biznesu".

Share
d1jeotf

Bystrzy, wyposażeni w wiele kompetencji, otwarci na współpracę, niebojący się ryzyka - w opinii Elizy Kruczkowskiej, prezes fundacji Startup Poland, to cechy polskich startupowców.

"Środowisko startupowe w Polsce jest dosyć rozproszone, a jego przedstawiciele związani są z głośnymi, lokalnymi inicjatywami. Naszym zadaniem jest przede wszystkim wsłuchiwanie się w ich głos. Przyjmujemy rolę obserwatora i reprezentanta tej społeczności" - mówi Eliza Kruczkowska.

Do tej pory w Polsce nie było organizacji reprezentującej to środowisko. A tym bardziej takiej, które zyskała poparcie około 150 start-upów z całego kraju, co udało się Startup Poland.

Według Elizy Kruczkowskiej startupowcy to szczególna społeczność. Otwarta i chętna do współpracy i udzielania pomocy innym jej przedstawicielom. Priorytetem dla fundacji jest zwiększenie świadomości i wiedzy o rozwoju startupowej społeczności wśród decydentów.

d1jeotf

Podziel się opinią

Share
d1jeotf
d1jeotf