Trwa ładowanie...

Putin: rosyjskie firmy muszą być zarejestrowane w Rosji

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że rosyjskie firmy muszą być przejrzyste i zarejestrowane w Rosji. Wcześniej minister finansów Anton Siłuanow ostrzegł, że państwo nie przyjdzie z pomocą firmom, które popadną w finansowe tarapaty.

Share
Putin: rosyjskie firmy muszą być zarejestrowane w Rosji
Źródło: AFP, fot: KIRILL KUDRYAVTSEV
d21wyky

- Rosyjskie firmy muszą być zarejestrowane na terytorium naszego kraju i muszą mieć przejrzystą strukturę własności - powiedział Putin podczas spotkania z szefami największych rosyjskich przedsiębiorstw.

- Jestem przekonany, że wy również jesteście tym zainteresowani. Dlatego wyznaczamy cel, jakim jest sprowadzanie przedsiębiorstw z powrotem do kraju - dodał Putin, odnosząc się do rosyjskich firm działających off-shore.

Agencja Reutera pisze, że rosyjscy biznesmeni wyrażają od pewnego czasu niepokój w związku groźbą nałożenia na Rosję sankcji gospodarczych, w ramach retorsji za aneksję ukraińskiego Krymu.

Minister Siłuanow oświadczył, że obecnie władze nie wesprą rosyjskich firm zagrożonych upadkiem w przeciwieństwie do lat 2008-2009, kiedy rosyjski rząd oraz bank centralny uruchomiły miliardy dolarów z rezerw walutowych, by ratować gospodarkę dotkniętą kryzysem.

d21wyky

Podziel się opinią

Share
d21wyky
d21wyky