Trwa ładowanie...
dsrlegl

PwC współtworzy dwa inkubatory społeczne wspierające projekty dot. rynku pracy

Warszawa, 06.09.2016 (ISBnews) - Firma doradcza PwC wraz z organizacjami partnerskimi otworzyła dwa inkubatory innowacji społecznych współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, których celem jest wspieranie pomysłów pokonujących bariery istniejące na rynku pracy. Łączne dofinansowanie unijne obu projektów wyniesie ponad 5 mln zł. 

Share
dsrlegl

"Oba programy potrwają 3 lata (od sierpnia 2016 do czerwca 2019 r.), w ciągu których dofinansowanie oraz wsparcie merytoryczne w zakresie rozwoju i testowania najlepszych pomysłów otrzyma 60 innowacyjnych rozwiązań. Łączna wartość inkubatorów wyniesie ponad 5 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Pierwszy program "Małe Wielkie Zmiany - sieć rozwoju innowacji społecznych", który jest realizowany przez PwC oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Spółdzielni Socjalnych, jest skierowany do osób oddalonych od rynku pracy, np. z niepełnosprawnościami, ludzi młodych, wychowanków pieczy zastępczej, długotrwale bezrobotnych i innych, mających trudności w odnalezieniu się w systemie zatrudnienia.

Drugi program "TransferHUB - generowanie, wsparcie grantowe i inkubacja innowacji społecznych. Przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej", realizowany przez PwC, Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych FISE (lider projektu) oraz Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", jest skoncentrowany na wsparcie i rozwój nowatorskich, oddolnych rozwiązań ze styku edukacji i zatrudnienia dla osób młodych i w szczególności kobiet zamieszkujących w mniejszych miejscowościach.

dsrlegl

"Kontekst naszego inkubatora mikro-innowacji społecznych tworzą tematy przedsiębiorczości społecznej, rzemiosła, ekonomii współdzielenia i odnawialnych źródeł energii" - powiedział szef TransferHUB menedżer programu innowacji społecznych, Oktawiusz Chrzanowski, cytowany w komunikacie.

"Do naszych programów akceleracyjnych zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł na zmianę rynku pracy i uczynienia go bardziej otwartym dla każdego bez wyjątku. Biorąc pod uwagę, że na merytoryczne wsparcie i dofinansowanie może liczyć w sumie aż 60 innowatorów, efekty ich projektów będą miały znaczący wpływ na wiele osób" - powiedziała menadżer ds. odpowiedzialnego biznesu w PwC Elżbieta Żórawska-Gałuszka, także cytowana w komunikacie.

Do powyższych inkubatorów mogą zgłaszać się przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, a także osoby fizyczne czy grupy nieformalne, które chcą aktywnie poszukiwać nowych rozwiązań pokonujących bariery i trudności związane z wchodzeniem na rynek pracy. Nabór wniosków do programów ruszy w połowie września.

(ISBnews)

dsrlegl

Podziel się opinią

Share
dsrlegl
dsrlegl