Trwa ładowanie...
d205qmr
17-03-2017 08:59

PZ Cormay dokona odpisu wys. 17,04 mln zł na utratę aktywów spółki zależnej

Warszawa, 17.03.2017 (ISBnews) - W związku z przeprowadzonym przez przez Orphée, spółkę zależną PZ Cormay, testem na utratę wartości akcji Diesse Diagnostica Senese S.p.A., PZ Cormay dokona odpisu w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy za 2016. Wartość odpisu wynosi 4 246 tys. CHF, co w przeliczeniu stanowi równowartość 17,04 mln zł, podała spółka. 

d205qmr

"Odpis z tytułu utraty wartości aktywów obciąża wynik finansowy netto za 2016 rok, jednakże nie ma wpływu na wynik EBITDA oraz na stan środków pieniężnych" - czytamy w komunikacie.

PZ Cormay wskazał też, że w wyniku dalszych prac, do czasu publikacji raportu okresowego, zawierającego skonsolidowane sprawozdanie finansowe, mogą zapaść kolejne decyzje w zakresie tworzenia odpisów o wartościach istotnych dla oceny instrumentów finansowych emitenta, w tym zmiana decyzji, o której spółka informuje niniejszym raportem.

W innym komunikacie Orphée podało, że wysokość odpisu na utratę aktywów Diesse Diagnostica Senese w sprawozdaniu finansowym spółki za ub. rok wynosi 7 186 tys. CHF, zaś w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy kwota 4 246 tys. CHF. Odpis z tytułu utraty wartości aktywów nie ma wpływu na wynik EBITDA oraz na stan środków pieniężnych.

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.

d205qmr

Grupa kapitałowa Orphée SA składa się z jednostki dominującej Orphée SA z siedzibą w Genewie i jej spółek zależnych. Podstawowym przedmiotem działalności grupy jest sprzedaż odczynników, testów i aparatury do diagnostyki in vitro. Głównym miejscem prowadzenia działalności Orphee jest Szwajcaria, a dla spółek zależnych: Kormej Diana - Białoruś, Kormiej Rusłand - Rosja, Innovation Enterprises Ltd. - Irlandia, Orphee Technics Sp. z o. o. - Polska. Orphée SA jest notowana na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d205qmr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d205qmr