Trwa ładowanie...
d1o9pry

PZ Cormay planuje emisję do 10,62 mln akcji z prawem poboru

03.01. Warszawa (PAP) - PZ Cormay planuje emisję do 10.620.659 akcji serii K z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna planowana jest na 3,40 zł -...

Share
d1o9pry

03.01. Warszawa (PAP) - PZ Cormay planuje emisję do 10.620.659 akcji serii K z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna planowana jest na 3,40 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Dniem prawa poboru ma być 14 kwietnia.

Decyzję o emisji akcji podejmie walne zgromadzenie PZ Cormay zwołane na 31 stycznia. Za każdą posiadaną akcję akcjonariuszowi przysługiwać będzie jedno prawo poboru akcji serii K.

Zamiarem zarządu spółki jest pozyskanie z emisji kwoty do 36 mln zł, co oznacza, że cena emisyjna planowana jest w wysokości 3,40 zł za jedną akcję. Na zamknięciu piątkowej sesji za jedną akcję spółki płacono 9,40 zł.

PZ Cormay planuje stworzenie na terenie SSE Euro-Park Mielec podstrefa Lublin centrum produkcyjnego, w którym realizowane będą dwa kluczowe procesy związane z produkcją analizatora BlueBox: produkcja i napełnianie kaset mikroprzepływowych oraz montowanie aparatów w ramach montowni wyposażonej w stanowiska kontroli jakości. Środki z emisji posłużą do sfinansowania tej inwestycji. (PAP)

pr/

d1o9pry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o9pry
d1o9pry