Trwa ładowanie...
d3t07oq
d3t07oq

PZ Cormay złożył do sądu w Genewie wniosek z żądaniem zwołania NWZ Orphee

Warszawa, 10.10.2014 (ISBnews) - PZ Cormay złożył wniosek do Sądu Pierwszej Instancji w Genewie z żądaniem zwołania przez sąd nadzwyczajnego walnego zgromadzenia swojej spółki zależnej Orphee, z porządkiem obrad obejmującym odwołanie z władz spółki prezesa Tomasza Tuorę oraz Katarzynę Jackowską i powołanie do Rady Dyrektorów Orphee Janusza Płocicę - prezesa zarządu PZ Cormay oraz Michała Błacha, poinformowała spółka. 
Share
d3t07oq

"Złożenie przez emitenta przedmiotowego żądania jest koniecznym następstwem niezwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki przez Radę Dyrektorów (organ zarządzający) spółki, mimo skierowania przez emitenta żądania w tym zakresie" - czytamy w komunikacie.

Dwa dni temu zarząd PZ Cormay w celu uzyskania pełnej kontroli nad spółkami zależnymi, w tym Orphee złożył ponowne żądanie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia tej spółki z porządkiem obrad, obejmującym odwołanie dotychczasowego zarządu i zastąpienie nowym z prezesem Januszem Płocicą. PZ Cormay poinformował wówczas, że pomimo skierowania żądania zwołania walnego do Rady Dyrektorów (organ zarządzający) spółki zależnej - Orphée SA z siedzibą w Genewie - spółka zaniechała zwołania NWZ.

Pod koniec września były już prezes i akcjonariusz PZ Cormay Tomasz Tuora poinformował, że złożył pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie "nielegalnego przejęcia władzy" w spółce PZ Cormay S.A. W pozwie zaskarżył uchwały walnego zgromadzenia, będące podstawą zmian w składzie rady nadzorczej spółki i, w konsekwencji, zmian w jej zarządzie, do których doszło 26 sierpnia br.

d3t07oq

W sierpniu br. rada nadzorcza PZ Cormay odwołała prezesa Tomasza Tuorę i członka zarządu Barbarę Tuora-Wysocką i powołała na jego miejsce Janusza Płocicę - w latach 2005-2014 prezes Zelmera. Drugim członkiem zarządu został Wojciech Suchowski.

PZ Cormay to producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi.

(ISBnews)

d3t07oq

Podziel się opinią

Share
d3t07oq
d3t07oq