Trwa ładowanie...
d2rfzr9

PZU, CP, TP, CCC, Synthos i Echo mają największy potencjał wzrostu w I kw. '14 - BESI

13.12. Warszawa (PAP) - Analitycy Espirito Santo Investment Bank oceniają, że PZU, Cyfrowy Polsat, TP SA, CCC, Synthos oraz Echo Investment mają największy potencjał wzrostowy w I...

d2rfzr9
d2rfzr9

13.12. Warszawa (PAP) - Analitycy Espirito Santo Investment Bank oceniają, że PZU, Cyfrowy Polsat, TP SA, CCC, Synthos oraz Echo Investment mają największy potencjał wzrostowy w I kwartale 2014 roku - wynika z raportu "Silver Bullets", przygotowanego przez BESI.

Analitycy rekomendują z kolei "sprzedaj" dla Enei. Oceniają, że rosnące wydatki inwestycyjne, związane z projektem Kozienice będą negatywnie odbijać się na przepływach gotówkowych spółki.

Zdaniem analityków BESI wyniki PZU za IV kwartał 2013 roku będą dobre dzięki łagodnej zimie i dobrej sytuacji na rynkach kapitałowych.

W sektorze TMT BESI pozytywnie wyróżnia Cyfrowy Polsat oraz TP SA. Analitycy oceniają, że TP SA będzie w stanie podwyższyć dywidendę do 1 zł zarówno w 2014 roku, jak i w latach kolejnych, m.in. dzięki zdecydowanie mniejszym prognozowanym wydatkom na częstotliwości LTE na poziomie 1,2 mld zł wobec 2,2 mld zł prognozowanym wcześniej. Z kolei w przypadku Cyfrowego Polsatu pozytywnie na cenę akcji wpłynąć powinna akwizycja Polkomtela.

d2rfzr9

Do listy Silver Bullets została dołączona spółka CCC. Spółka ma silny potencjał wzrostowy, związany z przyspieszoną ekspansją zagraniczną spółki.

W sektorze chemicznym, zdaniem BESI, na uwagę zasługuje Synthos. Analitycy uważają, że począwszy od przyszłego roku rosnący globalnie popyt na opony przełoży się na wyższe marże w kluczowym dla spółki biznesie kauczuków.

BESI ocenia, że potencjał wzrostowy ma również Echo Investment. Analitycy w nadchodzących latach spodziewają się solidnego wzrostu NAV, wspieranego bogatym portfelem projektów w trakcie realizacji oraz w planach, solidnym bilansem, a także dostępem do finansowania zewnętrznego. (PAP)

pel/ jtt/

d2rfzr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rfzr9