Trwa ładowanie...
d4j888r

PZU FIZ Sektora Nieruchomości 2 miał ponad 11% stopy zwrotu w 2014 r.

Warszawa, 13.02.2015 (ISBnews) - PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Sektora Nieruchomości 2 (PZU FIZ SN2), zarządzany przez TFI PZU, wypracował ponad 11% stopy zwrotu w 2014 r. Dwucyfrowy wynik jest efektem zarządzania dotychczasowym portfelem i nowych inwestycji, przede wszystkim w sektorze magazynowym, podało PZU.

Share
d4j888r

"Strategia funduszu zakłada budowanie stabilnych portfeli przez inwestowanie w najlepsze w swojej klasie nieruchomości komercyjne, ze stabilnym i długoterminowym przychodem. Interesują nas także projekty deweloperskie w segmencie komercyjnym wspólnie z renomowanymi i doświadczonymi partnerami" - powiedział prezes TFI PZU Krzysztof Tokarski, cytowany w komunikacie.

Tokarski dodał, że w ubiegłym roku PZU FIZ SN 2 zainwestował blisko 140 mln euro w magazyny, dzięki czemu Grupa PZU dołączyła do grona największych inwestorów w tym sektorze z blisko 4% udziałem w rynku.

Aktywność i skala inwestycji PZU Inwestycje na rynku nieruchomości rośnie. TFI PZU zamierza udostępnić także klientom zewnętrznym możliwość inwestowania w fundusze dedykowane temu segmentowi rynku, podano również.

Zarządzanie portfelem nieruchomości komercyjnych to jeden ze strategicznych obszarów aktywności TFI PZU. Od ponad trzech lat jedną z platform tego działania jest PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Sektora Nieruchomości 2.

(ISBnews)

d4j888r

Podziel się opinią

Share
d4j888r
d4j888r