Trwa ładowanie...
d2jubch

PZU i PZU Życie zawarły porozumienie ze związkami zawodowymi

28.02. Warszawa (PAP) - PZU i PZU Życie zawarły porozumienie ze związkami zawodowymi określające warunki zwolnień grupowych w okresie od 18 marca 2013 roku do 15 czerwca 2013 roku...

Share
d2jubch

28.02. Warszawa (PAP) - PZU i PZU Życie zawarły porozumienie ze związkami zawodowymi określające warunki zwolnień grupowych w okresie od 18 marca 2013 roku do 15 czerwca 2013 roku - podało PZU w komunikacie.

Porozumienie zawiera informacje dotyczące liczby osób objętych restrukturyzacją, kryteriów doboru do zwolnień, pakietu finansowego, zasad ochrony wybranych grup pracowników oraz harmonogram przeprowadzenia zwolnień grupowych. Zgodnie z zapisami porozumienia proces zwolnień grupowych w ramach restrukturyzacji zatrudnienia rozpocznie się 18 marca 2013 roku i zakończy 15 czerwca 2013 r.

PZU w połowie lutego informowało, że planowana restrukturyzacja zatrudnienia w PZU i PZU Życie obejmie do 3.145 osób, w tym zwolnienia do 630. Koszt związany z wypłatą świadczeń na rzecz pracowników zwalnianych w ramach kolejnego etapu restrukturyzacji zatrudnienia został oszacowany i uwzględniony w rezerwie restrukturyzacyjnej, która zostanie ujęta w jednostkowych rocznych sprawozdaniach finansowych PZU i PZU Życie oraz w skonsolidowanym rocznym sprawozdaniu finansowym grupy kapitałowej PZU za 2012 rok.

d2jubch

"Z uwagi na złożoność procesu restrukturyzacji, w tym brak możliwości określenia ostatecznej liczby osób objętych restrukturyzacją zatrudnienia, w tym zwolnieniami grupowymi, spółka nie jest w stanie przedstawić informacji na temat poziomu oszczędności z tytułu restrukturyzacji zatrudnienia. Precyzyjne dane odnośnie liczby osób objętych restrukturyzacją oraz dokładna wysokość kosztów i oszczędności z tytułu przeprowadzenia procesu restrukturyzacji będą znane po zakończeniu tego procesu" - podało PZU.(PAP)

gsu/ jtt/

d2jubch

Podziel się opinią

Share
d2jubch
d2jubch