PZU liczy na dalszy wzrost w segmencie ubezpieczeń na życie

PZU liczy, że w drugiej połowie 2010 roku utrzyma się trend rosnącej składki w segmencie ubezpieczeń na życie - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Andrzej Klesyk, prezes spółki.

PZU liczy, że w drugiej połowie 2010 roku utrzyma się trend rosnącej składki w segmencie ubezpieczeń na życie - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Andrzej Klesyk, prezes spółki.

- Trend w ubezpieczeniach życiowych powinien się utrzymać, będziemy zdobywać rynek - powiedział dziennikarzom Klesyk.

Prezes pytany o politykę dywidendową poinformował, że na razie się ona nie zmienia i pozostaje na poziomie zapisanym w prospekcie emisyjnym, czyli przeznaczania dla akcjonariuszy 25-45 proc. rocznego zysku.

- Zarząd przygotowuje plan finansowy i polityka dywidendowa będzie utrzymana, albo zmieniona, na chwilę obecną obowiązuje to, co zostało ustalone między akcjonariuszami, czyli 25-45 proc. - powiedział Klesyk.

W I połowie 2010 roku wskaźnik mieszany PZU wyniósł 107,3 proc., podczas gdy rok wcześniej 89,8 proc.

- Mam nadzieję, że ten trend się odwróci - powiedział Klesyk.

Składka brutto w I połowie 2010 roku wyniosła 7,39 mld zł, czyli była o 1,2 proc. mniejsza niż rok wcześniej. Spadek składki był spowodowany niższym przypisem w segmencie ubezpieczeń majątkowych i osobowych, który został częściowo skompensowany wzrostem sprzedaży w segmencie ubezpieczeń na życie.

- Składka przypisana brutto w I połowie 2010 roku spadła rok do roku o 1,2 proc., ale sytuacja ta nas nie martwi. Na ubezpieczeniach korporacyjnych traciliśmy 400 mln z rocznie, byłoby nieodpowiedzialnie gdybyśmy sprzedawali je nadal w takiej formie, więc przeprowadzamy proces restrukturyzacji - powiedział Klesyk.

Składka przypisana brutto w ubezpieczeniach korporacyjnych spadła rok do roku o 17,1 proc.

- Czyścimy portfel z nierentownych klientów w tym segmencie - powiedział Klesyk.

Prezes poinformował, że spółka zrealizowała 60 proc. redukcji etatów planowanych na 2010 rok. (PAP)

seb/ asa/

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)