Trwa ładowanie...
d24e5rp

PZU złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia kontroli m.in. nad Bankiem Pekao

Warszawa, 27.01.2017 (ISBnews) - Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad kontroli nad Bankiem Pekao, Pioneer Pekao Investment Management i Domem Inwestycyjnym Xelion, podał Urząd.

Share
d24e5rp

Wniosek wpłynął 25 stycznia, sprawa jest w toku.

"Zgłaszana koncentracja dotyczy nabycia przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. [?], od UniCredit S.p.A., spółki zarejestrowanej i istniejącej zgodnie z prawem włoskim, wyłącznej kontroli nad Bankiem Polska Kasa Opieki S.A. [...], wraz z jego spółkami zależnymi, a także spółką Pioneer Pekao Investment Management S. A. [...] wraz z jego spółką zależną Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. [...] oraz Domem Inwestycyjnym Xelion sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

W grudniu ub.r. PZU i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) podpisali z UniCredit umowę, która przewiduje zakup przez nich docelowo odpowiednio 20% i 12,8% akcji Banku Pekao za łączną kwotę 10,59 mld zł.

Grupa PZU prowadzi w Polsce działalność przede wszystkim w zakresie ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń osobowych i majątkowych oraz reasekuracji. Podmioty z Grupy PZU świadczą również usługi bankowe, zarządzania funduszami inwestycyjnymi oraz zarządzania funduszami emerytalnymi.

Podstawowym przedmiotem działalności Banku Pekao w Polsce jest działalność bankowa. W skład Grupy Pekao wchodzą również domy maklerskie, fundusz inwestycyjny, funduszy emerytalny, oraz spółki świadczące usługi leasingu i factoringu.

Grupa Pioneer specjalizuje się w zarządzaniu aktywami (funduszami inwestycyjnymi), natomiast Xelion świadczy przede wszystkim usługi maklerskie.

(ISBnews)

d24e5rp

Podziel się opinią

Share
d24e5rp
d24e5rp