Trwa ładowanie...
d1ojfft
21-11-2016 11:41

Qumak ma kontrakt na AWOS dla 8 obiektów wojskowych o wartości 14 mln zł

Warszawa, 21.11.2016 (ISBnews) - Qumak pozyskał kontrakt na realizację Automated Weather Observation Systems (AWOS) w ośmiu obiektach wojskowych dla II Regionalnej Bazy Logistycznej o wartości 14 mln zł, poinformowała spółka.

d1ojfft

"Jesteśmy firmą z największym w Polsce doświadczeniem w realizacji wdrożeń z zakresu technologii lotniskowych. Wykonywaliśmy różnego typu podnoszące bezpieczeństwo zlecenia na większości lotnisk cywilnych w kraju. Rynek ten w związku z obecną sytuacją geopolityczną jest znacznie szerszy, co pokazuje między innymi pozyskane właśnie zlecenie dla wojska. Mamy zamiar być z jednym z głównych beneficjentów szeroko zakrojonego programu modernizacji baz i portów lotniczych oraz pozostałych lądowisk w Polsce. Mamy również odpowiedni potencjał i know-how, aby wykonywać podobne zlecenia za granicą" - powiedział prezes Tomasz Laudy, cytowany w komunikacie.

Zakres podstawowy zamówienia obejmuje projekt, dostawę, instalację i uruchomienie systemów pomiarów meteorologicznych na 7 lotniskach oraz centralny system monitorowania lokalnych systemów AWOS, który będzie zlokalizowany w Szefostwie Służby Hydrometeorologicznej Sił Zbrojnych w Warszawie (serwer centralny) na kwotę 12,7 mln netto, podano również.

"Dodatkowo w opcji zamówienie obejmuje realizację systemu AWOS na lotnisku w Dęblinie na kwotę 1,3 mln zł netto. Łącznie spółka może więc modernizować połowę z 16 wojskowych baz lotniczych w Polsce" - czytamy w komunikacie.

Qumak ma 13 miesięcy na wykonanie prac. Gwarancje będą obowiązywać przez 8 lat, podano także.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews)

d1ojfft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ojfft